توضیحی کوتاه در مورد گل بنجامین

توضیحی کوتاه در مورد گل بنجامین

توضیحی کوتاه در مورد گل بنجامین : بنجامین با نام علمی Ficus benjamina یکی از گل‌های آپارتمانی محبوب در ایران است که در اکثر گلخانه‌ها مشاهده می‌شود، برای نگهداری این گیاه در منزل باید یک سری موارد را رعایت کنیم در این مقاله به طور خیلی خلاصه به چند مورد اشاره می‌شود.

نور:
بنجامین به نور بیشتری نسبت به سایر گیاهان آپارتمانی نیازمند است اما تابش مستقیم آفتاب را تحمل نمی‌کند (معمولاً بهترین نور حالتی است که گلدان در زیر سایه‌بان جنوبی طوری قرار گیرد که آفتاب به گلدان گیاه برسد اما به برگ‌های گیاه آفتاب نتابد و برگ‌ها در سایه (نور کامل) باشند. با اینکه نور زیاد را می‌پسندد اما از تابش مستقیم نور خورشید اجتناب شود لذا در کنار پنجره‌های جنوبی باید از پرده یا شید استفاده کنید.

 

دما: 
حداقل درجه حرارت در زمستان ۱۵ و در تابستان حداکثر ۲۴ درجه است، در زمستان حتماً باید در اتاق نگهداری شود (نسبت به سرما حساس است)

آبیاری:

در بین دو آبیاری اجازه دهید تا سطح خاک خشک شود (باید به اندازه یک بند انگشت  زیر خاک را بازدید نمود، اگر خشک بود باید آبیاری بعدی صورت گیرد). معمولاً به دلیل عدم رعایت این مسئله و آبیاری بیش از اندازه گیاه از بین می‌رود. بهتر است از آبی که چند ساعت در محیط بوده و هم دمای محیط است برای آبیاری استفاده شود، هرگز با آب سرد آبیاری نکنید.

توضیحی کوتاه در مورد گل بنجامین
توضیحی کوتاه در مورد گل بنجامین

خاک مناسب بنجامین:
خاک خوب زهکشی شده است مخلوط یک قسمت خاک باغچه ضدعفونی شده، یک قسمت ماسه شسته و یا پرلیت و یک قسمت پیت ماس.

عمل غبار پاشی باید هر ۲ روز تا هر روز انجام گیرد به جزء در مواقعی که درجه حرارت زیر ۱۵درجه است.

 

کود دهی گل بنجامین:
در فصل بهار و تابستان هر ۲ هفته یک بار کود دهی با کود npk18-18-18 برای این گیاه مناسب می باشد.

 

منبع:میهن کاکتوس

مقالات مشابه

مطالب مرتبط
8 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
مشاهده همه پیام‌ها