استفاده صحیح از سموم برای کاکتوس‌ ها

استفاده صحیح از سموم برای کاکتوس‌ها

استفاده صحیح از سموم برای کاکتوس‌ها: از جمله مشکلاتی که شاید در نگاه اول پرورش‌دهندگان خانگی کاکتوس به آن توجه نکنند بیماری‌ها و آفات کاکتوس هستند که زمانی که کار از کار گذشت و بیماری تمام  گیاه را فرا گرفت تازه فکر مقابله با آن می‌افتند همیشه در خانه دو یا سه نوع قارچ‌کش و حشره کش داشته باشید زیرا پیشگیری بهتر از درمان است و با استفاده درست و اصولی از سم‌های مخصوص کشاورزی گیاهان خود را سالم و شاداب نگه دارید.

اما متأسفانه به علت عدم داشتن اطلاعات کافی برخی افراد برای مقابله با آفات مختلف پرورش کاکتوس و ساکولنت های خود اقدام به استفاده از حشره کش های خانگی برای نابودی آفات می‌کنند بدون اینکه بدانند این کار چه عواقبی برای گیاهان دارد. اسپری‌های حشره کش خانگی به طور کامل برای کاکتوس‌ها  و سایر گیاهان مضر است و در صورت استفاده از آن در مجاورت کاکتوس‌ها و یا برای کنترل آفات کاکتوس ظرف مدت کوتاهی باعث نابودی کامل کاکتوس می‌شوند لذا توصیه اکید است که به هیچ عنوان از این اسپری حشره کش استفاده نکنید.

حشره کش گیاه

از دیگر نکاتی که همه پرورش دهندگان خانگی با آن روبرو می‌شوند قارچ ریشه است که معمولاً بسیار دیر متوجه آن می‌شوند که کار از کار گذشته است علت اصلی قارچ ریشه آبیاری زیاد، خاک نامناسب و عدم تهویه مناسب هوا است که باید حتماً کاکتوس در محیط با هوایی در جریان و گردش قرار بگیرد و همچنین به صورت دوره‌ای مثلاً دو ماه یک‌بار از قارچ کش با دوز توصیه شده برای کنترل قارچ ریشه گیاه استفاده شود.

از دیگر اشکالات پرورش‌دهندگان خانگی عدم استفاده از کودهای شیمیایی است که بر خلاف باور مردم اگر درست استفاده شود نه تنها ضرری برای گیاه نداشته بلکه به شادابی و رشد مناسب گیاهان کمک می‌کند پس حتماً از کودها npk موجود در بازار برای رشد بهتر گیاهان خود استفاده کنید. کود و سم را از مراکز معتبر تهیه کنید تا به گیاهان آسیبی نرسد.

حتماً موقع استفاده از سموم به میزان استفاده از آن بر روی پاکت دقت نمایید. استفاده از دز بیشتر می‌تواند باعث آسیب رساند به گیاه شود و دز کمتر باعث ایجاد مقاومت در آفت‌ها خواهد شد.

برای خرید کود مخصوص کاکتوس اینجا کلیک کنید.
برای خرید کود مخصوص گیاهان آپارتمانی اینجا کلیک کنید.
برای خرید سم قارچ‌کش اینجا کلیک کنید.

نویسنده: hamid-ma99
منبع: میهن کاکتوس

مقالات مشابه

مقالات مشابه

مطالب مرتبط
19 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
مشاهده همه پیام‌ها