آیا در هر فصل و مکانی می‌توان کاکتوس پرورش داد؟

آیا در هر فصل و مکانی می‌توان کاکتوس پرورش داد؟

آیا در هر فصل و مکانی می‌توان کاکتوس پرورش داد؟ سلام دوستان، خیلی از دوستان از زمان و یا مکان کاشت بذر و یا پرورش کاکتوس‌ها از ما سؤال می‌کنند که آیا بذر کاکتوس مثلاً در فصل زمستان یا تابستان قابل کشت هست؟ آیا می‌توانم در جنوب یا شمال یا هر جای ایران کاکتوس و ساکولنت ها را پرورش بدهم؟ در این مقاله به این سؤالات شما عزیزان جواب می‌دهیم، امیدواریم پاسخ سؤالات خود را در این مقاله به‌دست بیاورید و در غیر این صورت در پایین مقاله سؤالات خودتان را عنوان کنید.

اگر بخواهیم به طور کلی به این سؤال جواب بدهیم باید بگویم بله در تمام فصل‌ها و مناطق می‌توان کاکتوس و ساکولنت را پرورش داد البته به‌شرطی که بتوانیم شرایط لازم را فراهم کنیم.

مثلاً کاکتوس‌ها قادر به تحمل دمای زیر صفر درجه نیستند و سریعاً دچار یخ زدگی می‌شوند و یا در دمای بالای ۵۰ درجه سانتی‌گراد دچار پختگی خواهند شد. پس باید دمای مناسب را برای کاکتوس‌ها فراهم کنیم.

در مناطق گرمسیر مانند جنوب کشور در فصل گرما باید از ابزارهای خنک کننده استفاده کنیم و در مناطق مانند آذربایجان در زمستان باید از لوازم گرمایشی برای جلوگیری از آسیب های ناشی از یخ زدگی استفاده شود.

کاشت بذر نیز همانند نگهداری از کاکتوس‌ها می‌باشد و با توجه به اینکه کاکتوس‌ها و ساکولنت ها بومی ایران نیستند باید شرایط محیطی مانند نور، دما، رطوبت و سایر گزینه‌ها برای پرورش را فراهم کنیم.

در برخی از کشورها مانند قسمت‌هایی از کشور روسیه که نور آفتاب بسیار کمی دارند برای پرورش و کاشت کاکتوس‌ها از نورهای مصنوعی مخصوصی استفاده می‌شود پس حتی در این شرایط نیز می‌توان این گیاهان را پرورش داد.

در صورتی که نور در مناطق شما شدید است می‌توانید با استفاده از محافظ‌های نور مانند توری‌ها یا ورق‌های پلی کربنات نور را فیلتر کنید و از تابش مستقیم و شدید آن جلوگیری نمایید.

منبع: میهن کاکتوس

پیشنهاد می شود مقاله آموزش کاشت بذر کاکتوس را نیز مطالعه کنید. کلیک

مقالات مشابه

مطالب مرتبط
3 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
مشاهده همه پیام‌ها