معرفی کلکسیونر کاکتوس آقای Derek Bowdery

معرفی کلکسیونر کاکتوس آقای Derek Bowdery

معرفی کلکسیونر کاکتوس آقای Derek Bowdery : در دنیا کلکسیونرهای کاکتوس بزرگی وجود دارد که به صورت حرفه‌ای این گیاه زیبا را پرورش می‌دهند و بیشتر بذرهای این گیاهان را به فروش می‌رسانند یکی از این کلکسیونرها بزرگ که در کشور انگلستان زندگی می‌کند آقای Derek Bowdery صاحب گلخانه Eau Brink Cacti Nursery یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌داران کاکتوس در کل اروپا است. گلخانه وی در شهر کوچک King’s Lynn  در شرق انگلستان قرار دارد.

گلخانه کاکتوسمعرفی کلکسیونر کاکتوس آقای Derek Bowdery

آقای درک از حدود سال ۱۹۷۰ کار خود را با یک بسته بذر کاکتوس شروع کرد و هم اکنون یکی از بزرگ‌ترین ترین گلخانه‌های شخصی جهان را با بیش از ۲۰۰۰ گونه و بیش از ۵۰۰۰۰ قطعه کاکتوس در اختیار دارد.

از چشم‌نوازترین گونه‌های آقای Bowdery، چند کاکتوس ساگوارو بسیار بزرگ می‌باشد.

 

گلخانه آقای Bowdery در مساحتی حدود ۱۵۰۰۰ متر و در ۱۰ سالن بزرگ و فضای آزاد می‌باشد. وی برای آبیاری کاکتوس‌های خود هر ۱۰ روز یک‌بار به مدت دو روز ۱۰۰۰۰ لیتر آب مصرف می‌کند و برای گرم نگه‌داشتن فضای گلخانه خود در زمستان حدود ۱۵۰۰ پوند هزینه می‌کند.

وی برای تأمین هزینه نگهداری گلخانه خود تنها کاکتوس‌های کوچک کشت شده از بذر یا قلمه را با قیمت‌های بین ۱ تا ۵ پوند به فروش می‌رساند.

آقای Bowdery در مجموعه خود کاکتوس‌های بسیار نایابی که در معرض انقراض می‌باشند را دارد.

وی عضو انجمن‌های کاکتوس و ساکولنت بسیاری در دنیا می‌باشد و کتاب جامعی در مورد ferocactus نوشته و منتشر کرده است.

وی بزرگ‌ترین دغدغه خود را حفاظت از گیاهان در حال انقراض دانسته و به همراه مجموعه دارانی از آمریکا و مکزیک، هزینه فراوانی را صرف خرید، نگهداری و تکثیر این گونه‌ها می‌کند.

بسیاری از بازدیدکنندگان حتی حرفه‌ای گلخانه آقای Bowdery نمی‌دانند که برخی از گونه‌های موجود در گلخانه نوعی کاکتوس می‌باشند.

 

در عکس‌های زیر بخش‌هایی از گلخانه آقای Bowdery را ببینید:

منبع: میهن کاکتوس

مقالات مشابه

مطالب مرتبط
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه پیام‌ها