معرفی کاکتوس اسپوستوا

معرفی کاکتوس اسپوستوا

معرفی کاکتوس اسپوستوا : کاکتوس اسپوستوا Espostoa  به دلیل داشتن موهای سفید پشم مانند یکی از کاکتوس‌هایمحبوب در جهان محسوب می‌شود، البته همه گونه‌های اسپوستوا دارای این موها نیستند. زادگاه کاکتوس اسپوستوا آمریکای جنوبی می‌باشد. اسم اسپوستوا از نام کاشف آن گرفته شده است. در بسیاری مواقع این کاکتوس به اشتباه کاکتوس پیرمرد یا اولدمن نیز گفته می شود در حالیکه کاکتوس اولدمن یا پیرمرد در اصل به سفالوسرئوس گفته می شود.

معرفی کاکتوس اسپوستوا
گل کاکتوس اسپوستوا

شکل ظاهری:
کاکتوسی است استوانه‌ای که طول آن تا هفت متر می‌رسد. دارای بدنه‌ای سبزرنگ با تیغ‌های سفید و زرد رنگ و قهوه‌ای و سیاه می‌باشد. بدنه اسپوستواها داری۲۰ تا ۳۰ شیار دارد. در سنین بالا گل‌هایی به رنگ سفید و زرد می‌دهد. بدنه اکثرواریته های اسپوستوا دارای موهای سفید رنگی است که برای حفاظت گیاه در برابرآفتاب سوختگی می‌باشند. هر چقدر نور بیشتری دریافت کند موهای بیشتر و زیباتری خواهد داشت.

 

نگهداری:
نور: اسپوستواها به نور زیادی احتیاج دارند تا هم رشد طولی طبیعی داشته باشند و هم موهای بیشتری تولید کنند.

دما: دمایی بین ۵ تا ۵۰ درجه را تحمل می‌کند.

خاک: خاک با زهکشی مناسب. برای مطالعه خاک مناسب کاکتوس اینجا کلیک کنید.

آبیاری: در فصل رشد به آبیاری منظم نیاز دارد. بسته به محل نگهداری حداقل هفته‌ای یک‌بار آبیاری شود در بهار و تابستان. بین دو آبیاری اجازه دهید خاک کامل خشک شود. ریختن آب بر روی موهای اسپوستوا باعث زرد شدن موهای آن می‌شود.

 

تکثیر اسپوستوا:
کاکتوس اسپوستوا از طریق بذر و قلمه تکثیر می‌شود. بذر این کاکتوس را میتوان در خاک پیت ماس در رطوبت بالای ۷۰ درصد و دمایی بین ۲۰ تا ۳۰ درجه با نور ملایم کاشت کرد. آموزش کامل کاشت بذر و قلمه زدنکاکتوس‌ها در بخش مقالات آموزشی سایت میهن کاکتوس موجود می‌باشد.

چند گونه معروف اسپوستواها عبارتند از:

منبع: میهن کاکتوس

مقالات مشابه

مطالب مرتبط
13 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
مشاهده همه پیام‌ها