آموزش ساخت گلخانه خانگی

آموزش ساخت گلخانه خانگی

آموزش ساخت گلخانه خانگی : داشتن گلخانه یکی از آرزوهای هر علاقه‌مندی به گل و گیاه می‌باشد و گاهی به دلیل نبودن فضا و امکانات کافی نمی‌توان به راحتی گلخانه ساخت، در این مقاله به نحوه ساخت یک گلخانه کوچک و شیک در خانه می‌پردازیم. در ساخت این گلخانه خانگی از لوله‌های PVC یا همان لوله سفیدهای مخصوص لوله کشی آب استفاده می‌کنیم. بهتر است از لوله‌های محکم چند لایه استفاده کنید تا هم مقاومت گلخانه زیاد شود و همین‌که گلخانه خم نداشته باشد و به صورت راست و شکیل ساخته شود.

این گلخانه خانگی را در هر اندازه‌ای می‌توان ساخت و اندازه آن به شما بستگی دارد.

این گلخانه بسیار مناسب برای کاشت بذر کاکتوس و ساکولنت می باشد. به دلیل کوچک بودن گلخانه و احتمال افزایش زیاد دمای داخل گلخانه آن را در محلی قرار دهید که در معرض تابش آفتاب شدید نباشد و آفتاب صبح یا عصر برای پرورش گیاهان کافی است و یا از توری یا پارچه برای کاهش نور مستقیم آفتاب استفاده کنید.

مراحل ساخت گلخانه خانگی:

ساخت گلخانه
تصویر شماره یک

۱_تصویر شماره یک: در مرحله اول شما باید اندازه گلخانه را مشخص کنید و بر اساس آن به تهیه لوله و اتصالات اقدام نمایید. برای گلخانه‌های کوچک اندازه لوله ۳/۴ اینچ کافی می‌باشد. حتماً قبل از ساخت و خرید لوازم روی کاغذ نقشه گلخانه را بکشید.

 

تصویر شماره دو
تصویر شماره دو

۲_تصویر شماره دو: ابتدا قسمت پایین گلخانه را با لوله درست کنید. حتما برای مقاومت در برابر باد و عدم تکان خوردن گلخانه از ابتدا مهارهای لازم مانند پایه سیمانی یا پیچ کردن به دیوار یا زمین را در نظر بگیرید.

 

تصویر شماره سه
تصویر شماره سه

۳_تصویر شماره سه: بعد از ساخت پایه گلخانه سایر قسمت‌های آن را به هم وصل می‌کنیم. می‌توانید بر اساس ابتکار خودتان برای گلخانه در تعبیه کنید یا از زیپ و نایلون استفاده کنید برای درست کردن در گلخانه.

 

تصویر شماره سه
تصویر شماره چهار

۴_تصویر شماره چهار: بعد از ساخت گلخانه حالا نوبت پوشش گلخانه می‌رسد که می‌توانید پوشش از جنس نایلون (ترجیحاً یو وی) یا از صفحات پلی کربنات استفاده کنید. امیدوارم این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

منبع: میهن کاکتوس

مقالات مشابه

مطالب مرتبط
120 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
مشاهده همه پیام‌ها