آموزش کاشت پیاز گل لاله

آموزش کاشت پیاز گل لاله : در این مقاله  کاشت گل لاله را به‌طور ساده برای شما عزیزان شرح می‌دهیم. گل زیبای لاله که از طریق پیاز تکثیر می‌شود در فصل بها گل می‌دهد. گل لاله را هم می‌توانید در باغچه و یا در داخل گلدان بکارید. گل لاله بیشتر در مناطق سرد کشت می‌شود. زیرا برای سبز شدن پیازها نیاز به طی دوره سرما می‌باشد.

زمان مناسب برای کاشت پیاز گل لاله:
بهترین زمان برای کاشت پیاز گل لاله اواخر فصل پاییز می‌باشد. همان‌طور که در بالا نیز اشاره شد پیاز لاله برای جوانه زنی نیاز به دوره سرما دارد. بعد از کاشت باید گلدان را در بیرون از منزل و در هوای آزاد قرار دهید.

خاک مناسب برای کاشت پیاز لاله:
ترکیب خاک‌های مختلفی برای کاشت پیاز لاله می‌توان استفاده کرد، مانند: ترکیب ۷۰ درصد خاک باغچه با ۳۰ درصد پیت ماس یا کوکوپیت. از ورمی کمپوست یا کود حیوانی پوسیده شده نیز می‌توان برای رشد بهتر گیاه استفاده کرد.

آموزش کاشت پیاز گل لاله:
هر پیاز لاله را می‌توانید در یک گلدان با اندازه ۱۰ یا ۱۲ بکارید. یک سوم گلدان را از خاک پر کنید سپس پیاز گل لاله هلندی را به طوری که نوک آن به سمت بالا باشد درون گلدان قرار دهید و بقیه خاک را درون گلدان بریزید.

روی پیاز در حدود یک سانتی متر خاک بریزید و گلدان را در محلی خنک و در هوای آزاد قرار دهید. برای شروع گلدهی حدود بیست روز مانده به اول بهار می‌توانید گلدان را به جای گرم‌تری منتقل کنید تا به گلدهی برسد.

آموزش کاشت پیاز گل لاله
مراحل کاشت پیاز گل لاله در گلدان

 

نور: 
گل لاله به نور زیادی نیاز دارد مخصوصاً در زمان گلدهی پس اگر درون منزل نگهداری می‌کنید، پرنورترین مکان را برای این گل زیبا انتخاب کنید مثلاً کنار پنجره جنوبی مکان مناسبی می‌باشد.

آبیاری:
گل لاله بسیار مساعد پوسیدگی می‌باشد پس از آبیاری زیاد خودداری کنید و هر زمان خاک گلدان خشک شد اقدام به آبیاری نمایید.

برای خرید کود مخصوص گل لاله هلندی اینجا کلیک کنید.

منبع: میهن کاکتوس

مقالات مشابه

مطالب مرتبط
16 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
مشاهده همه پیام‌ها