پیوند مدادی در پایه پرسیکا برای کاکتوس

پیوند مدادی در پایه پرسیکا

پیوند مدادی در پایه پرسیکا: روش‌های زیادی برای پیوند زدن کاکتوس‌ها وجود دارد یکی از پایه‌های خوب بخصوص برای جوانه‌های کوچک پایه پرسکیا می‌باشد ولی با این روش می‌توان کاکتوسهای بزرگ‌تر را هم بر روی پرسکیا پیوند زد.

امروز قصد دارم در مورد پیوند دادن روی پایه پرسیکا صحبت کنم.معمولاً پایه پرسیکا برای پیوند دادن جوانه‌های بذری استفاده می‌شود و چون رشد بسیار بالایی به پیوندک می‌دهد محبوبیت بسیار زیادی دارد اما آیا می‌شود علاوه بر بذر تازه سبز شده کاکتوسهای بزرگ را نیز بر روی ان پیوند داد؟

جواب سؤال مثبت است بله می‌شود پیوندکهای نسبتاً بزرگ را هم بر روی پرسیکا پیوند داد، اما چگونه؟

روش این کار با پیوند مدادی است. برای پیوند مدادی باید یک پایه پرسیکای مقاوم و قطور با ارتفاع مناسب تهیه کنید پرسیکا را با یک تیغ تمیز و تیز برش داده و نوک ان را به صورت نوک مداد تیز برش می‌دهیم سپس بر روی آوند پیوندک با نوک تیغ یک علامت جمع (+) برش می‌دهیم تا پایه پرسیکا به راحتی درون پیوندک فرو رود.

به آرامی پیوندک را از محل آوند بر روی پایه پرسیکا قرار می‌دهیم فشار می‌دهیم تا پایه کاملاً درون پیوندک قرار گیرد. سپس پایه و پیوندک را در یک محیط سایه قرار می‌دهیم و برای اطمینان بیشتر می‌توان اندکی فشار بر روی پیوندک ایجاد کرد تا از گرفتن پیوند مطمئن شوید.

پیوند مدادی یک روش ساده و کاربردی برای پیوند دادن کاکتوسهای سایز بزرگ بر روی پرسیکا است و از این روش می‌توان برای انواع پیوندکها از واریته های مختلف کاکتوس استفاده کرد.

نکته: تنها نکته در پیوند مدادی این است که پایه و پیوندک کاملاً درون هم قرار بگیرند و کاملاً با هم مچ شوند.

برای این که مراحل کار را به خوبی فرا گیرید می‌توانید این ویدیو کوتاه را تماشا کنید.

پیوند پرسکیا

قرار دادن پیوندها در محل سایه به مدت ۱۰ روز

پیوند مدادی در پایه پرسیکا

نتیجه پیوند مدادی

پیوند مدادی در پایه پرسیکا

پیوند مدادی در پایه پرسیکا
پیوند مدادی در پایه پرسیکا
پیوند مدادی در پایه پرسیکا
پیوند مدادی در پایه پرسیکا
پیوند مدادی در پایه پرسیکا
نویسنده: hamid-ma99
منبع: میهن کاکتوس

مقالات مشابه

مطالب مرتبط
50 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
مشاهده همه پیام‌ها