پاسخ به سؤالات مهم کاکتوسی (بخش دوم)

پاسخ به سؤالات مهم کاکتوسی بخش دوم

پاسخ به سؤالات مهم کاکتوسی بخش دوم : در ادامه پاسخ به سؤالات مهم کاکتوسی در این قسمت نیز به چند سؤالی که شاید برای هر نگه‌دارنده کاکتوس پیش بیاید پاسخ داده می‌شود. این سری مقالات ادامه دارد و می‌توانید در بخش‌های بعدی دنبال کنید. اگر سؤالی برای شما پیش آمد که در این مقالات وجود نداشت می‌توانید در زیر مقالات آنها را مطرح نمایید تا پاسخ داده شود.

سؤال: برای نگهداری کاکتوس‌ها چه نوع گلدانی مناسب می‌باشد؟
پاسخ: از انواع گلدان‌های پلاستیکی و سفالی و جنس‌های دیگر می‌توان برای کاشت کاکتوس‌ها استفاده کرد. حتماً توجه داشته باشید که ته گلدان دارای سوراخ‌هایی برای خروج آب اضافی باشد. گلدان کاکتوس‌ها نباید خیلی بزرگ انتخاب شود زیرا کاکتوس تمام انرژی خود را صرف ساخت ریشه خواهد کرد. همچنین در گلدان بزرگ آب بیشتری باقی می‌ماند و ممکن است ریشه گیاه دچار پوسیدگی شود.

سؤال: بهترین دما برای پروش کاکتوس‌ها چه دمایی می‌باشد؟
پاسخ: میزان دما بستگی به نوع و اندازه کاکتوس‌ها دارد ولی به طور کلی اکثر کاکتوس‌ها در دمای بین ۲۰ تا ۳۵ درجه سانتی‌گراد بیشترین رشد را دارند. دمای بالای ۴۵ درجه همچنین کمتر از ۵ درجه می‌تواند به گیاه شما آسیب برساند. دمای مناسب برای خواب کاکتوس‌ها در حدود ۷ الی ۱۲ درجه سانتی‌گراد می‌باشد.

 

سؤال: دلیل وجود حشرات در اطراف کاکتوس چیست؟ آیا ممکن است به کاکتوس آسیب برساند؟
پاسخ: حشرات زیادی مانند انواع شپشک ها، کنه، شته، مگس‌ها می‌توانند به گیاهان آسیب برسانند پس با مشاهده هر گونه آفت و حشره‌ای باید از سموم حشره کش برای از بین بردن آنها استفاده کنید.

سؤال: آیا هر سال باید خاک و گلدان کاکتوس‌هایم را عوض کنم؟
پاسخ: تعویض خاک و گلدان زمانی انجام می‌شود که خاک کیفیت خود را از دست داده باشد یا گلدان برای کاکتوس کوچک شده باشد که معمولاً در این شرایط ریشه‌ها از سوراخ های کف گلدان خارج می‌شوند. ولی اگر خاک مناسب باشد و گلدان هنوز برای گیاه شما کوچک نیست نیازی به تعویض هر ساله گلدان و خاک نیست.

سؤال: دلیل چروک شدن کاکتوس‌ها و ساکولنت ها چیست؟
پاسخ: چروک شدن کاکتوس‌ها و ساکولنت ها به چند دلیل ممکن است صورت بگیرد. زمانی که گیاه خواب است بخصوص در زمستان چروک شدن عادی می‌باشد. چروک شدن ممکن است به دلیل کم آبی نیز باشد. گاهی حتی ممکن است در اثر آبیاری زیاد ریشه‌ها پوسیده شده و گیاه نتواند آب جذب کند و چروکیده شود. حتماً باید دلیل چروک شدن کاکتوستان را پیدا کنید تا آسیبی نبیند.

سؤال: آیا ساکولنت ها نیز مانند کاکتوس‌ها به نور نیاز دارند؟
پاسخ: بله تمام گیاهان از جمله ساکولنت ها برای رشد و ادامه زندگی به نور آفتاب نیاز دارند.

پاسخ به سؤالات مهم کاکتوسی (بخش اول)
پاسخ به سؤالات مهم کاکتوسی (بخش دوم)
پاسخ به سؤالات مهم کاکتوسی (بخش سوم)
پاسخ به سؤالات مهم کاکتوسی (بخش چهارم)
پاسخ به سؤالات مهم کاکتوسی (بخش پنجم)
پاسخ به سؤالات مهم کاکتوسی (بخش ششم)
پاسخ به سؤالات مهم کاکتوسی (بخش هفتم)

منبع: میهن کاکتوس

مقالات مشابه

مطالب مرتبط
35 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
مشاهده همه پیام‌ها