آموزش نگهداری آلوکازیا یا گل بابا آدم خارجی

نگهداری آلوکازیا یا گل بابا آدم

نحوه مراقبت از آلوکازیا آمازونیکا Alocasia Amazonica (بابا آدم خارجی)
وقتی صحبت از زیبایی طبیعی آلوکازیا آمازونیکا می شود، که به Alocasia Polly نیز معروف است. همه چیز در مورد شاخ و برگ این گیاه گرمسیری. آلوکازیا هنگامی که در شرایط ایدال رشد کرده و از مراقبت مناسب برخوردار شود، برای سالهای آینده با رشد سرسبز و برگهای کاملاً رنگی در فضای داخلی جلوه کرده وتوجه همه را جلب می کند. در زیر ما خلاصه ای از مراقبت از آنها برای بهترین عملکرد و رشد سالم را ذکر کرده ایم.

نحوه مراقبت ازآلوکازیا آمازونیکا:
در خاک سبکی که خوب تخلیه می شود رشد میکند و هنگامی که قسمت بالای خاک شروع به خشک شدن می کند آبیاری کنید. رطوبت متوسط را حفظ کنید، در مکانی روشن با دمای داخلی بین ۶۵ درجه فارنهایت و ۸۰ درجه فارنهایت قرار دهید و هر دو تا چهار هفته در فصل رشد کود دهید.

معرفی گیاه آلوکازیا آمازونیکا:
زیستگاه: ترکیبی از Alocasia longiloba x Alocasia sanderiana. (گیاهان از خانواده مناطق گرمسیری آسیا هستند)
نام های جایگزین: Alocasia Polly ، گیاه ماسک آفریقایی ، گیاه گوش فیل.

قد: ۲ فوت (۶۰ سانتی متر) ارتفاع و گسترش

خاک: مخلوط گلدان سبک

نور: نور روشن ، غیرمستقیم، از تابش بیش از حد مستقیم خورشید خودداری کنید.

دما: ۶۵-۸۰ درجه فارنهایت ۱۸-۲۷ درجه سانتیگراد زیر ۶۰ درجه فارنهایت ممکن است به خواب برود.

آب: خاک را به طور یکنواخت مرطوب نگه دارید و در فصل رشد، آبیاری کنید. در زمستان آبیاری را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

رطوبت: سطح متوسط تا زیاد رطوبت مورد نیاز است ، در حالت ایده آل بیشتر از ۵۰٪ رطوبت.

کود: هر ۲-۴ هفته در طول فصل رشد با کود متعادل و محلول در آب کود دهید. به خصوص در بهار و تابستان ، آن را به نصف رقیق کنید. در زمستان نیازی به کوددهی نیست. مخلوط گلدان را هر ۲-۳ ماه یکبار بشویید.

تکثیر: از طریق ریزومها وتقسیم بوته مادری،هنگام تعویض خاک مجدد، در بهار به آرامی تقسیم کنید.

آلوکازیا آمازونیکا در طی سال ها کاملاً سردرگمی ایجادکرده است، از جمله مواردی که در انجمن علمی باغبانی است.درحقیقت، عنوان دارنده عنوان برخی از بزرگترین افسانه های باغبانی در خانواده بزرگ Aroid ، که آلوکازیا آمازونیکا عضو آن است، ذکر شده است.

اگرچه ممکن است با اطلاعاتی روبرو شوید که از آلوکازیا آمازونیکا به عنوان گونه یا رقم یاد می کند، اطلاعات نادرست است. Alocasia Amazonica ترکیبی از خانواده Alocasia longiloba x Alocasia sanderiana است. بنابراین، نباید آن را به صورت کج یا با علامت نقل قول تنها در اطراف نام خود بنویسید که یک گونه یا رقم جداگانه را نشان می دهد.

همراه با Alocasia Polly یا Poly ، Alocasia Alligator و African Mask ، Alocasia Amazonica فقط نام رایج گیاه است و منشأ گیاه است و نام آن بسیار جالب است.اگرچه ممکن است فروشنده هایی را مشاهده کنید که تبلیغات Alocasia Amazonica را مستقیماً از جنگل های بارانی آسیا یا آمریکای جنوبی انجام می دهند، این کاملاً نادرست است. در واقع، محل تولد این گیاه در دهه ۱۹۵۰ در میامی، فلوریدا بود. با این حال ، والدین آن اصالت آسیایی دارند.

سالوادور مائورو ، پستچی، و صاحب یک مهد کودک در حال حاضر بسته شده به نام “مهد کودک آمازون” ، به احترام مهد کودک خود به نام Alocasia Amazonica نامگذاری کرد و بنابراین سردرگمی از مبدا گیاه شروع شد و تا امروز نیز ادامه دارد.

صرف نظر از سردرگمی، نمایشگرهای شاخ و برگ عجیب و غریب آلوکازیا آمازونیکا هر کجا که در خانه یا بیرون از منزل باشد ، جذابیت خیره کننده ای را ایجاد می کند.

 

ویژگی های آلوکازیا آمازونیکا
اگرچه به ندرت به خصوص در داخل خانه گل می دهد ، اما سخت است که متوجه برگهای چرمی و پیکان شکل آلوکازیا آمازونیکا در سبز عمیق با لبه های موج دار و رگبرگهای ضخیم سفید یا نقره ای نباشید. طول برگها می تواند تا ۱۶ اینچ رشد کند. در بلوغ و مراقبت های مناسب ، گیاهان می توانند تا ۱ تا ۲ فوت قد و عرض رشد کنند.مانند سایر اعضای خانواده Aroid ، Alocasia Amazonica شرایط گرم را تحمل می کند ، بنابراین فقط کسانی که در آب و هوای بدون سرما زندگی می کنند می توانند آن را در خارج ازمنزل و در فضای باز قرار دهند.با این وجود ، اگر می خواهید کمی از گیاهان داخلی خود به فضای بیرونی عادت دهید، می توانید گلدان را در فضای باز و در مکانی نیمه سایه قرار دهید. قبل از فرا رسیدن زمستان حتماً آن را به داخل خانه برگردانید.

 

ترکیب خاک :
وقتی نوبت به بهترین خاک برای پرورش آلوکازیا آمازونیکا می رسد، از خاک متخلخل خوب که سریع تخلیه می شود، بهترین عملکرد و سالم ترین رشد را خواهد داشت. خاک سنگین تمایل به حفظ رطوبت بیش از حد دارد ، که می تواند منجر به مشکلات پوسیدگی و حتی مرگ گیاه شود.

بسیاری از فروشگاه های لوازم باغبانی دارای مخلوطی از خاک با عنوان “Jungle Mix” هستند که مخلوط خوبی برای کاشت و رشد گیاه آلوکازیا آمازونیکا است. میتواند خاک مناسب این گیاه را خودتان تهیه کنید، برای این کار میتوانید از:

۱_یک قسمت مخلوط خاک گلدان ، یک قسمت ذغال سنگ نارس ، یک قسمت مخلوط خاک برگ
۲_یک قسمت مخلوط خاک گلدان ، یک قسمت خزه اسپاگنوم خرد شده ، یک قسمت کمپوست
۳_یک قسمت مخلوط خاک گلدان ، یک قسمت پرلیت ، یک قسمت پیت ، یک قسمت مخلوط خاک برگ
از هر مخلوط خاکی که تصمیم دارید استفاده کنید فقط اطمینان حاصل کنید که سبک است و تمایل به نگهداری بیش از حد آب ندارد.

 

شرایط نوری :
برای داشتن بهترین عملکرد و اینکه شاخ و برگ ها رنگ سبز عمیق خود را حفظ کنند ، بهتر است گیاه خود را در مکانی قرار دهید که نور زیادی دریافت می کند. در واقع، کسانی که در منطقه ای زندگی می کنند که دما و شرایط نوری شدید نیستند می توانند آن را در محلی قرار دهند که تابش مستقیم نور خورشید دارد.در صورت قرارگیری در مکانی که از نور کافی برخوردار نیست ، گیاه رنگ خود را از جمله رگه های برگ از دست می دهد و در نهایت از بین میرود. حتی اگر در مکانی قرار گیرد که مقدار متوسطی از نور را دریافت کند، گیاه شاداب نخواهد بود و بهترین رشد و رنگ آمیزی برگ را مانند زمانی که در یک مکان روشن تر قرار می گیرد، تولید نخواهد کرد.

 

دمای مناسب:
آلوکازیا آمازونیکا همانند والدین خود، در یک محیط گرم بهترین حالت را ترجیح داده و رشد می کند. هنگامی که درجه حرارت بیش از حد سرد است، که معمولاً زیر ۵۵ درجه فارنهایت است، گیاه می تواند به حالت خواب کامل درآید و شاخ و برگ ها می توانند بریزد.
اگرچه ممکن است شاخ و برگ بریزد، ولی ریشه های زیرزمینی زنده است. شاخ و برگ فقط وقتی دوباره هوا گرم می شود و در بهار مجدد شروع به رشد میکنند ولی ممکن هست زمان بر باشد ومدت زمان زیادی طول بکشد تا گیاه مجدد برگ وشاخه بدهد. بنابراین، برای زنده نگه داشتن گیاه و وجود شاخ و برگ، بهتر است دمای داخلی را بین ۶۵ درجه فارنهایت و ۸۰ درجه فارنهایت حفظ کنید. با این حال،نباید گلدان گیاه را در کنار یک منفذ گرما یا هوا قرار دهید که می تواند هوای خیلی خشک ایجاد کند.

 

نیازهای آبی :
در محیط بومی خود ، معمولاً می توان آلوکازیا آمازونیکا را در نزدیکی منبع آبی که ریشه آنها مرطوب است یافت که رشد می کنند. بنابراین ، مهم است که آبیاری مرتباً به اندازه کافی انجام شود تا خاک به طور مساوی مرطوب باشد اما غرق اب نباشد ، به ویژه در فصول رشد بهار و تمام تابستان.در طول زمستان ، گیاه مرحله خاموشی را پشت سر می گذارد و رشد فعال را متوقف می کند ، بنابراین در حالی که به طور فعال رشد می کند، مجبور نیستید مرتباً آبیاری کنید. با این حال، نباید خاک کاملا خشک شود. میزان رطوبت خاک را بهتر است قبل از ابیاری بررسی کنید. با چسباندن انگشت خود به داخل خاک ، رطوبت خاک را بررسی کنید و اگر رطوبت را با لمس کردن احساس نمی کنید، آبیاری را انجام دهید تا از سوراخ های تخلیه زیر گلدان خارج شود.بسته به درجه حرارت و شرایط نوری در فضای باز از پنجره ای که گیاه در آن قرار دارد، در طول فصل رشد باید هفته ای یک تا دو بار آبیاری کنید.

علاوه بر این، در فصل استراحت زمستانی، ممکن است فقط یک بار در هفته تا دو هفته نیاز به آبیاری داشته باشید. بررسی منظم میزان رطوبت خاک و استفاده از آب در صورت لزوم باعث حفظ عملکرد در بهترین حالت خود می شود. برای رشد صحیح و حفظ سلامت شاخ و برگ به شرایط مرطوب نیاز دارد. و شاید ایجاد محیط بومی شرایط جنگل های بارانی در داخل خانه بسیار سخت باشد، اما ایجاد رطوبت برای گیاهان آپارتمانی نسبتاً آسان است.گلدان آلوکازیا آمازونیکا را روی یک سینی سنگ ریزه قرار دهید وداخل سینی اب بریزید بصورتی که کف گلدان با اب در تماس نباشد. با تبخیر آب در اطراف گیاه، رطوبت مورد نیاز ایجاد می شود.

یک بطری اسپری را با آب در دمای اتاق پر کنید و هفته ای یک یا دو بار شاخ و برگ گیاه را غبارآلود کنید.
اگر سرویس بهداشتی شما نور کافی برای رشد مناسب دارد،میتوانید به ان محیط انتقال دهید تا رطوبت کافی داشته باشد چون استفاده مداوم از آب در اتاق باعث ایجاد رطوبت بیش از حد می شود.

 

نیاز به کود :
برای اینکه آلوکازیا آمازونیکا را در حد بالقوه خود رشد دهید بهتر است به طور منظم در طول فصل رشد بهار تا تابستان آن را تغذیه کنید. کوددهی را در زمستان که رشد فعال گیاه متوقف می شود، متوقف کنید. از کود مایع متعادل یا مخلوط مایع برای گیاهان آپارتمانی استفاده کنید و هر دو تا چهار هفته استفاده کنید.
اگر مخلوط خاک گلدانی که برای ایجاد مخلوط خاک استفاده کرده اید حاوی ترکیبی با کودهای دامی یا آلی است، مجبور نخواهید بود که برای چند ماه کود اضافی استفاده کنید.به جای تغذیه با مخلوط مایع ، می توانید از کودهای گرانوله استفاده کنید به این صورت که کود گرانول را روی سطح خاک بریزید که به آرامی با هر بار ابیاری تجزیه می شود و به مدت چند ماه تغذیه گیاه را ادامه دهید. همیشه دستورالعمل های بسته بندی کود را در مورد مقدار آن مطالعه کنید.

از ترکیب کود بیش از حد قوی استفاده نکنید وگرنه می توانید در نتیجه انباشت نمک ها شاخ و برگ گیاهان را بسوزانید. بسیاری از کودهای طبیعی بسیار ملایم تر هستند و گزینه خوبی برای جلوگیری از سوختن مواد مغذی هستند. صرف نظر از کودی که استفاده می کنید ، توصیه می کنم هر چند ماه یکبار خاک را شستشو دهید تا نمک های آن شسته شود. این کار را به آسانی میتوانید انجام دهید، به این صورت که کل ظرف را به سینگ ظرفشویی خود برده و اجازه دهید آب به مدت ۵ دقیقه با کندی از خاک عبور کند.

 

هرس:
به غیر از حذف برگهای مرده یا آسیب دیده ، نیاز به هرس ندارد. در صورت نیاز به بریدن برگ ، حتماً از ابزارهای هرس، تمیز، تیز وضدعفونی شده استفاده کنید تا هیچ گونه بیماری یا آفت را به گیاه خود منتقل نکنید. میتوانید تیغه ها را با مالش الکل یا مواد ضد عفونی کننده خانگی پاک کنید.

 

تعویض گلدان:
تا زمانی که ریشه های گیاه داخل گلدان متراکم نشده باشد نیازی به تعویض گلدان ندارد. بسته به میزان رشد، ممکن است مجبور نباشید برای چندین سال اقدام به تعویض مجددگلدان یا خاک کنید، اگر این امر دلیل دیگری جز غنی کردن خاک ندارد. بهتر است هنگامی که گیاه رشد فعال خود را در بهار آغاز می کند، تعویض خاک وگلدان را انجام دهید.گلدان باید فقط یک سایز بزرگتر از گلدان فعلی باشد. قرار گرفتن مجدد در گلدانی که بیش از حد بزرگ باشد به این معنی است که احتمال زیادی برای مرطوب و خیس بودن خاک وجود دارد. اگرچه آلوکازیا رشد در محیط مرطوب را ترجیح می دهد، امابهتر است که خاک غرق اب وبصورت مداوم خیس نباشد.گلدان ها باید زهکش مناسبی داشته باشند، با این حال ، مواد ساخته شده از مواد متخلخل مانند خاک رس زودتر خشک می شوند تا گلدان های ساخته شده از پلاستیک. گیاه رابا دقت از گلدان برداشته و ریشه ها را برای هر گونه افت وبیماری بررسی کنید. اگر ریشه ها پیچیده شده اند ، با انگشتان خود آنها را به آرامی از بین ببرید.گلدان جدید را حدود یک چهارم پر از مخلوط مناسب خاک کنید و سپس آب دهید تا ته بگیرد.گیاه را در گلدان قرار دهید ، در صورت لزوم خاک اضافی را بردارید تا عمیق تر از آنچه که در ابتدا رشد کرده بود کاشته نشود. کاشت بیش از حد عمیق ، گیاه را تحت فشار قرار می دهد. باقیمانده گلدان را با خاک پر کنید و آن را در اطراف محکم کنید.
خاک را دوباره آبیاری کنید، تا زمانی که از سوراخ های تخلیه زیرین اب خارج شود، دوباره در محلی که در آن رشد می کرد، در یک مکان روشن و داخلی قرار دهید.

نگهداری آلوکازیا یا گل بابا آدم

تکثیر:
هنگامی که در محیط داخلی رشد می کند، به ندرت شکوفه ایجاد می کند، که یک ماده ناچیز زرد مایل به سبز است. حتی اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که گیاه خود را شکوفا کنید ، هر بذر تولید شده احتمالاً عقیم است بنابراین تنها راه تکثیر گیاهان اضافی تقسیم از گیاه مادری است. این کار بهتر است در حالی انجام شود که در بهار و زمانی که میخواهید گلدان وخاک گیاه را تعویض کنید انجام دهید.

مراحل تقسیم شامل موارد زیر است:

یک روزنامه را روی میز پهن کنید و به آرامی آلوکازیا را از گلدان خود بلند کرده و روی کاغذ قرار دهید.
اگر ریشه ها در حال پیچیدن است ، قبل از شروع روند تقسیم، آنها را با انگشتان خود به آرامی از هم باز کنید.
در جاهایی که ریزروم ایجاد شده است ، تا آنجا که ممکن است ریشه های متصل به آن را جدا کرده و به آرامی از گیاه مادر ی جدا کنید. در صورت لزوم ، از لوازم هرس ضدعفونی وتیز استفاده کنید تا هر بخشی را که هنوز به گیاه مادر چسبید قطع کنید ، مطمئن شوید که به مرکز واوند گیاه اسیب وارد نشود یا بریده نشود.گیاهان جدا شده را در گلدانی به اندازه مناسب با سوراخ های تخلیه و با مخلوط خاک مناسب ، همانطور که در قسمت خاک و در قسمت تعویض گلدان توضیح داده شده ،کشت کنید.کاشت جدید را در شرایط نوری مشابه که در ابتدا در حال رشد بود قرار دهید.

 

نظافت برگ:
مقدار گرد و غبار در هوای منزل شما تعیین می کند که چند بار باید برگهای زیبا و عمیق سبز گیاه خود را تمیز کنید.تمیز نگه داشتن شاخ و برگ نه تنها برگ ها را به بهترین شکل ممکن حفظ می کند بلکه به فتوسنتز نیز کمک می کند و این باعث می شود گیاه شما سرحال و شاداب باشد. استفاده از محصولات براق کننده گیاهی توصیه نمی شود زیرا باعث میشود موم وچربی براق کننده ها بر روی برگها باقی بماند و در تبادل هوا بر روی برگها اختلال ایجاد کنند. میتوانید برای تمیز کردن برگهای گیاه کل گیاه را به سینک ظرفشویی برده و شاخ و برگ گیاهان را با یک اسپری ملایم آب ولرم بشویید.
¼ قاشق چای خوری یک صابون ملایم را در یک چهارم آب دمای اتاق مخلوط کرده و شاخ و برگ را اسپری کنید و سپس صابون را با آب ولرم بشویید. با استفاده از یک پارچه مرطوب، گرد و غبار هر برگ را پاک کنید.

مشکلات بیماری:
در صورت مراقبت مناسب و رشد در شرایط مطلوب ، آلوکازیا آمازونیکا دچار هیچ مشکل عمده بیماری نمی شود. بزرگترین تهدید پوسیدگی ریشه به دلیل شرایط بیش از حد مرطوب است.اگر چه آلوکازیا آمازونیکا برای رشد سالم به خاکی نیاز دارد که به طور مداوم مرطوب باشد، اما به این معنی نیست که به دلیل خیس بودن خاک، دوره های طولانی خاک خیس را تحمل خواهد کرد.اگر متوجه شوید که پایه گیاه و شاخ و برگ در حال ایجاد قسمت های سیاه است، این نشانه خوبی نیست و ریشه های گیاه در حال پوسیدگی است. در زمان پوسیدگی ریشه، بسیاری از اوقات گیاه ظاهر خود را حفظ می کند، و برای نجات گیاه خیلی دیر میشود و بهتر است یک گیاه جدید را خریداری کنید وگیاه پوسیده شده را دور بریزید، زیرا ریشه های گیاه آسیب دیده است. پوسیدگی ریشه بیشتر به دلیل عملکردهای ضعیف نگهداری ایجاد می شود و می توان از آن جلوگیری کرد.آلوکازیا آمازونیکا را در خاک سبکی که به خوبی تخلیه می شود، پرورش دهید. خاکهای سنگین مانند بسیاری از خاکهای گلدان تمایل به حفظ رطوبت بیش از حد و مرطوب شدن خاک دارند. به محض احساس خشکی در اثر لمس، اغلب رطوبت و آب آن را بررسی کنید. برای بهترین رشد، خاک را به طور مساوی مرطوب نگه دارید اما غرق اب نباشد. اگر احساس کردید که مشکل را زود متوجه شده اید، می توانید گام هایی برای بررسی آسیب پوسیدگی ریشه بردارید و میتوانید گیاه را نجات دهید. برای این کار گیاه را با احتیاط از گلدان خارج کرده و خاک را به آرامی از پیاز و ریشه جدا کنید.

تمام قسمتها را از نظر علائم آسیب پوسیدگی بررسی کنید، زیرا ریشه وپیاز نرم می شوند.اگر آسیب ریشه اندک باشد، می توانید با ابزار هرس استریل شده ، بخشهایی را که تحت تأثیر پوسیدگی قرار گرفته اند، برش دهید.( اگر پوسیدگی زیاد باشد وبه بخشهای زیادی از ریشه ها و همچنین پیاز اسیب وارد کرده باشد، بهتر است گیاه را دور بریزید.) خاک جدید و تمیز را در یک ظرف تمیز با سوراخ های تخلیه پایین قرار دهید. گیاه را در همان عمقی که در حال رشد بود بکارید و برای چندین روز آبیاری اضافی را متوقف کنید. پس از آن، آبیاری کنید تا خاک مرطوب شود و فقط زمانی که خاک خشک شد، آبیاری کنید. خاک را مرطوب نگه دارید اما خیس اب نباشد.

مشکلات آفت:
تنها آفت مهمی که روی گیاه آلوکازیا آمازونیکا رشد می کند، کنه های تار عنکبوتی است. این آفات ریز شیره را از گیاه می مکند و می توانند باعث تضعیف آن شوند، در صورتی که به سرعت کنترل نشود منجر به مرگ گیاه می شود. آنها حتی می توانند سایر گیاهان داخل منزل شما را نیز آلوده کنند، بنابراین بهتر است مشکل را زودتر درمان کنید تا دیرتر، شناسایی افت کنه عنکبوتی آسان است زیرا آفت باعث ظهور تارهای ابریشمی روی شاخ و برگ گیاه می شود. شما می توانید با اسپری قسمت فوقانی و زیرین برگ ها با صابون حشره کش یا چریش ، مشکل افت کنه تار عنکبوتی را درمان کنید. همیشه دستورالعمل های مربوط به مقدار مخلوط کردن و دفعات استفاده حشره کشها را مطالعه کنید.
گل بابا آدم در گلدان نخی

سوالات رایج در مورد مشکلات گیاه:

۱_چرا برگهای آلوکازیا آمازونیکای من زرد می شوند؟
زرد شدن برگهای گیاه آلوکازیا آمازونیکا می تواند نشانه کمبود آب گیاه یا زیاد شدن آن باشد. اگرچه گیاه خاکی را که به طور مداوم مرطوب باشد ترجیح می دهد، اما دوست ندارد در خاکی باشد که دائماً مرطوب وخیس است. وقتی روی سطح خاک خشک شد، آبیاری کنید و مطمئن شوید گلدان زهکشی کف دارد و در خاک سبک وزن رشد می کند که به خوبی تخلیه می شود.

۲_چرا برگهای گیاه من قهوه ای می شوند؟
یکی از این دو مورد احتمالاً باعث قهوه ای شدن لبه های برگ در آلوکازیا آمازونیکا می شود. اگر گیاه رطوبت کافی دریافت نکند، لبه ها قهوه ای می شوند. این گیاهان برای بهترین رشد به محیط مرطوب نیاز دارند. می توانید با قرار دادن گلدان روی سینی سنگریزه ای که آب را جمع می کند، رطوبت هوا را افزایش دهید یا گیاه را چند بار در هفته با آب غبارآلود کنید.اگر گیاه رطوبت مورد نیاز را دریافت می کند، تجمع نمک های کود در خاک می تواند باعث قهوه ای شدن لبه های برگ شود. تقریباً هر دو تا سه ماه یکبار خاک را با جریان آب آرام شستشو دهید تا نمک ها از بین بروند.

۳_چرا برگهای موجود درآلوکازیا آمازونیکا آویزان هستند؟
زمانی که نور یا آب کافی نمی تواند باعث آویزان شدن برگهای آلوکازیا شود. اطمینان حاصل کنید که گیاه در مکانی رشد می کند که نور زیادی دریافت می کند.
با این حال، اگر در آب و هوای بسیار گرم زندگی می کنید، اجازه دهید گیاه نور غیر مستقیم روشن دریافت کند. اگر مقدار کافی نور دریافت کند، ممکن است به اندازه کافی آب برای مرطوب نگه داشتن خاک کمبود آب داشته باشد. قسمت بالای خاک را مرتباً بررسی کنید و اگر احساس می کنید تازه شروع به خشک شدن کرده است، سطح خاک را به ارامی فشار دهید تا اب اضافی از ته گلدان خارج شود.

۴_چرا برگهای آلوکازیای من زرد می شوند و می ریزند؟
اگر گیاه شما رطوبت کافی ندارد، برگها می توانند زرد شوند. شما می توانید با قرار دادن گلدان روی سینی سنگریزه هایی که باعث تخلیه آب از گلدان می شود و باعث ایجاد رطوبت در اطراف گیاه می شود، شرایط مرطوب را تکرار کنید. همچنین می توانید چندین بار در هفته گیاه را با آب غوطه ور کنید و گیاه را بدور از محفظه گرم کننده یا خنک کننده قرار دهید.
با پیر شدن گیاه و شروع به پرشدن با رشد جدید ، برگهای پیرتر به طور طبیعی زرد می شوند، آویزان می شوند و در نهایت می میرند و از گیاه می ریزند.
اگر گیاه شما سالم است، جای نگرانی نیست. شما می توانید برگهای در حال مرگ را با ابزار تمیز هرس از گیاه جدا کنید.

گل بابا آدم خارجی

۵_چرا لکه های قهوه ای و زرد برگهای گیاه من را پوشانده است؟
اگر شروع به مشاهده لکه های کوچک زرد یا قهوه ای کنید که شروع به پوشاندن برگهای آلوکازیا آمازونیکا می کنند، با یک افت کنه تار عنکبوتی روبرو هستید. با نگاهی دقیق تر، ممکن است متوجه تارهای عنکبوتی شوید که قسمت هایی از شاخ و برگ را پوشانده است.
این آفات ریز مکنده شیره می توانند به سرعت گیاه شما را ضعیف و حتی از بین ببرند و همچنین باعث استقبال سایر گیاهان داخل منزل شما شوند ، بنابراین بهترین کار پیشگیری است.بالا و پایین برگها را با صابون حشره کش یا چریش سمپاشی کنید ، دستورالعمل های بسته بندی مربوط به مقدار مخلوط و دفعات استفاده از حشره کشها را مطالعه کنید.

۶_آیا می توانم آلوکازیا آمازونیکارا از طریق بذر رشد دهم؟
اگر خوش شانس هستید که یک آلوکازیا شکوفا دارید وقت خود را صرف تلاش برای نجات دانه های رسیده از گیاه نکنید زیرا آنها معمولاً عقیم هستند، به دلیل وضعیت ترکیبی گیاه تنها راه تکثیر تقسیم و جدا کردن ریزرومها از گیاه مادری است. بهتر است این کار را انجام دهید در حالی که گیاه به طور فعال در بهار تا تابستان رشد می کند.

۷_آیا آلوکازیا آمازونیکا سمی است؟
به دلیل وجود بلورهای اگزالات کلسیم موجود در کل گیاه، آلوکازیا آمازونیکا برای افراد، گربه ها، سگ ها و اسب ها بسیار سمی است. بلعیدن گیاه باعث سوزش شدید دهان می شود که می تواند منجر به تورم مجاری تنفسی و مرگ احتمالی شود.حتی شیره می تواند باعث تحریک پوست شود. گیاه را حتما در مکانی قرار دهید که از دسترس کودکان و حیوانات خانگی دور باشد.

۸_چرا برگهای موجود درگیاه من رنگ سبز عمیق خود را از دست می دهند؟
اگر متوجه شوید که شاخ و برگ گیاه آلوکازیا از بین رفته و رنگ سبز متمایز خود را از دست داده و بخشهای دنده آن سبک تر شده است، گیاه نور کافی دریافت نمی کند. این گیاه بهترین رشد را دارد و رنگ خود را در نور شدید محیط داخلی حفظ می کند. با این حال، اگر در یک آب و هوای بسیار گرم زندگی می کنید، آن را در مکانی قرار دهید که نور غیر مستقیم روشن دریافت کند.

۹_چه مدت خواب در الوکازیا دوام دارد؟
اگرگیاه شما در زمستان به خواب برود و پوشش گیاهی از بین برود، معمولاً با رسیدن بهار، پیاز با شاخ و برگ های جدید دوباره زنده می شود.

۱۰_آلوکازیا آمازونیکا چقدر بزرگ می شود؟
یک آلوکازیا آمازونیکای بالغ و مراقبت مناسب می تواند دارای قد و عرض ۱ تا ۲ فوت باشد.

نویسنده: کارشناس میهن کاکتوس
منبع: میهن کاکتوس

مقالات مشابه

مطالب مرتبط
14 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
مشاهده همه پیام‌ها