مشاهده همه 3 نتیجه

باهکو یک نام تجاری سوئدی در صنعت ابزار دستی است، که انواع ابزار صنعتی و کشاورزی با بهترین کیفیت تولید می کند.

ریشه های آن در اواخر قرن هیجدهم به انقلاب صنعتی در سوئد برمی گردد. از اختراعات شرکت باهکو می توان به آچار لوله گیر و آچار فرانسه اشاره کرد.

از آن زمان تا کنون طیف محصولات با مجموعه ای کامل ابزارهای باغبانی، ابزار دستی شامل کمان اره، قیچی باغبانی، قیچی شمشاد زنی ، انواع آچار آچار لوله گیر، پیچ گوشتی، انبر دست، انبر قفلی، تبر، اره دستی باغبانی، چاقوی پیوند، انواع ابزار مکانیکی، دریل و قیچی شارژی و…. گسترش یافته است که امروزه شامل بیش از ۷۰۰۰ هزار ابزار دستی است.

یوهان پتر یوهانسون که گاهی اوقات او را JP نیز می نامند ، مخترع و صنعتگر سوئدی بود. او یک کلید قابل تنظیم مدرن اختراع کرد. وی در مجموع بیش از ۱۰۰ حق ثبت اختراع به دست آورد. او در ورگاردا در غرب سوئد متولد شد.

داستان باهکو در سال ۱۸۸۶ آغاز شد، زمانی که یوهان پتر یوهانسون متولد ۱۸۵۳ و در گذشت ۱۹۴۳ اولین آچار لوله گیر را اختراع کرد. یوهان پتر یوهانسون در سوئد به JP نیز شناخته می شود.
پتر صنعتگر و مخترع سوئدی اولین آچار قابل تنظیم لوله کشی را در سال ۱۸۸۸ میلادی و آچار فرانسه که قابل پیچ تنظیم بود اختراع کرد (۱۸۹۱-۱۸۹۲) در سال ۱۸۹۰ فروش و بازاریابی این شرکت برای محصولاتش توسط برندت اوت هورت ۱۸۶۲-۱۹۳۷ بنیانگذار شد.