نحوه ارسال صحیح سؤالات در میهن کاکتوس

نحوه ارسال صحیح سؤالات در میهن کاکتوس

نحوه ارسال صحیح سؤالات در میهن کاکتوس: در مورد سوالاتی که روی سایت مطرح میشه بر آن شدیم تا نکاتی رو ذکر کنیم تا هم کاربرها کارشون راحتر شود و هم ما بهتر و سریع تر بتوانیم دوستان رو در مورد نگهداری گیاهانشون راهنمایی کنیم. وقتی در مورد گیاه بیمارتون سؤال می‌کنید، اول از همه بهتر هست شرایط نگهداری گیاه رو برای گیاه پزشک توضیح بدید، چون گیاه پیش شماست و فقط شما میدانید که چگونه از گیاهتان نگهداری کردید.

 

لطفا سوال در مورد هر گیاه را در زیر مقاله مربوط به همان گیاه بپرسید.

 

شرایط نگهداری گیاه:

 

دما:
به این صورت هست که اول باید دمای محیط نگهداری رو ذکر کنید، میتوانید برای این کار کنار گیاه یک دماسنج نصب کنید و شبانه روز دمای محیط گیاه را یادداشت کنید، و دمای شبانه روز را به‌صورت تقریبی ذکر کنید.

 

آبیاری گیاه:
زمانی که سطح خاک خشک شد؟ زمانی که خاک کامل خشک شد؟ هفته‌ای یک بار یا چند روز یک بار؟ واینکه از آب سرد استفاده می‌کنید یا از آب هم‌دمای محیط؟ آب لوله کشی و یا آب مانده در منزل و…

 

ترکیب خاک گیاه:
خاک نرم و سبک هست یا سفت، از خاک باغچه در ترکیبات خاک گیاهتان استفاده شده یا اگر اطلاع کاملی از ترکیبات خاک گیاه دارید حتماً ذکر کنید.
زهکش را بررسی کنید:

 

بیشتر مشکلات گیاهان در اثر گرفتگی زهکش گلدان پیش میاید، بررسی زهکش گلدان به این صورت هست که گلدان را بردارید و از پایین گلدان سوراخ‌های زهکش را بررسی کنید با یک میله و یا چوب مدادی میتوانید زهکش را باز کنید و یا موقع آبیاری ببینید آب به‌راحتی از زهکش خارج میشه؟ یا نه اصلاً آبی از زهکش گلدان خارج نمیشه؟

 

میزان نور دریافتی در روز:
گیاه در روز چند ساعت نور دریافت می کند؟ و آیا این نور فیلترشده هست یا مستقیم؟ گیاه به‌تازگی کوددهی یا سمپاشی با حشره کش ها و یا قارچکش‌ها داشته؟ اگر بله، مقدار ودز مصرف هر نوع و فاصله مصرف را ذکر کنید.

 

آفت یا هر نوع بیماری:
اگر گیاه به افت و یا بیماری مبتلا شده نوع افت و یا اگر اطلاعی در مورد افت ندارید شکل و خسارتی که به گیاه وارد کرده را ذکر کنید و اگر روی تنه و برگهای گیاه تغییر رنگ و یا هر مورد مشکوکی پیش امده را حتماً ذکر کنید، اگر گیاه کنار لوازم گرمایشی یا سرمایشی (کولر) هست این موضوع را هم حتماً ذکر کنید، اگر به‌تازگی محیط نگهداری گیاه عوض شده و یا خاک یا گلدان گیاه عوض شده حتماً این نکات را هم ذکر کنید. اگر در زمستان برگها یا شاخه‌های گیاه با پنجره سرد تماس دارد حتماً ذکر کنید، این چند موضوع در بهتر راهنمایی کردن نگهداری گیاهتان کمک بسزایی دارد و ما کارشناسان میتوانیم با دانستن این نکات شما را در بهبود بیماری و یا نگهداری گیاه بهتر راهنمایی کنیم.

 

همیشه قبل از خرید یک گیاه در مورد شرایط نگهداری گیاه تحقیق کنید و محیط یا منزلی که گیاه را می‌خواهید در آن نگهداری کنید بررسی کنید که ایا با شرایط نگهداری گیاه تطبیق دارد یا نه. گیاهان هم موجودات زنده هستند وبرای رشد و شادابی بهتر نیازهایی دارند که حتماً باید به‌وسیله نگه‌دارنده گیاه تأمین شوند. هرگز گیاه را به حال خود رها نکنید و هر هفته یک بار تمام قسمت‌های گیاه را از نظر وجود افت و یا هر مورد مشکوک دیگری بررسی کنید.

 

امیدواریم بتوانیم با راهنمایی‌های مفید و بجا، شما دوستان گرامی را از لذت نگهداری وپرورش انواع گیاهان بهره‌مند سازیم.

 

آموزش ارسال عکس گیاهان در قسمت نظرات کلیک کنید.

 

در سایت میهن کاکتوس میتوانید سوالات خودتان در مورد نگهداری گل و گیاه را بفرستید. کارشناسان ما به آنها پاسخ خواهند داد.

 • مدت زمان حدودی پاسخ دهی به سوالات  ۳ تا ۲۴ ساعت می باشد. به علت حجم بالای سوالات امکان پاسخ دهی سریع وجود ندارد.
 • سوالات خود در زیر مقالات آموزشی در بخش دیدگاه (نظرات) برای ما ارسال کنید.
 • سوالات شما در همان صفحه ای که پرسش کرده‌اید پس از جواب دادن نمایش داده خواهد شد.
 • لطفا سوالات خود را کوتاه و واضح برای ما ارسال کنید.
 • در هنگام ارسال سوال بطور کامل مشکلات و شرایط نگهداری را بفرستید تا پاسخ کاملی دریافت کنید.
 • جهت آموزش ارسال عکس در قسمت نظرات اینجا کلیک کنید.
 • سوالات خود را در زیر مقالات مرتبط به آن سوال بفرستید.
 • از ارسال سوالات تکراری خودداری کنید و منتظر پاسخ کارشناسان باشید.
 • با توجه به نداشتن اطلاعات کامل در مورد شرایط نگهداری گیاهان شما، میهن کاکتوس هیچگونه تعهدی در قبال آسیب یا از بین رفتن گیاه شما ندارد.
 • ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
 • برای دریافت همه امکانات میهن کاکتوس بهتر است عضو سایت شوید.

منبع:میهن کاکتوس

مقالات مشابه

مطالب مرتبط
20 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
مشاهده همه پیام‌ها