لیست انواع درختچه آپارتمانی محبوب و پرطرفدار + نحوه نگهداری

indoor tree

لیست ۱۲ تا از بهترین درختچه های آپارتمانی همراه نحوه نگهداری و عکس

درختان داخلی می توانند رنگ سبز و زیبایی طبیعی را به هر فضایی اضافه کنند و در عین حال کیفیت هوا را بهبود بخشند و سطح استرس را کاهش دهند. در اینجا ۱۲ مورد از بهترین درختان داخلی به همراه روش های نگهداری آنها آورده شده است:

۱-فیکوس لیراتا ( انجیر ربابی) – این درخت محبوب دارای برگ های بزرگ و ویولن شکل است و به نور روشن و غیر مستقیم نیاز دارد. باید زمانی آبیاری شود که اینچ بالای خاک خشک شده است و می تواند از هرس های گاه به گاه برای حفظ شکل آن بهره مند شود.

اربابی

۲- کائوچو یا گل پلاستیک – با برگ های براق و شرابی خود، درخت لاستیک می تواند تا ۱۰ فوت در داخل خانه رشد کند. نیاز به نور روشن و غیرمستقیم دارد و باید زمانی آبیاری شود که اینچ بالای خاک خشک شود. هر از گاهی آن را هرس کنید تا شکل خود را حفظ کنید.

گل لاستیک

۳- گل مرغ بهشت – این درخت استوایی دارای برگ های بزرگ موز مانند و گل های نارنجی روشن است. به نور مستقیم و روشن نیاز دارد و باید زمانی آبیاری شود که اینچ بالای خاک خشک شود. از مه پاش منظم و کددهی گاه به گاه سود می برد.

مرغ بهشت

۴- نخل آرکا یا اریکا – این درخت بلند و باریک دارای شاخه های پر است و می تواند تا ۶ فوت بلند شود. نیاز به نور روشن و غیرمستقیم دارد و باید زمانی آبیاری شود که اینچ بالای خاک خشک شود. مه پاشی منظم می تواند به جلوگیری از کنه های عنکبوتی کمک کند.

اریکا

۵- برگ‌ انجیری – با برگ های متمایز و سوراخ دار خود، این خودنمایی می کند. نیاز به نور روشن و غیرمستقیم دارد و باید زمانی آبیاری شود که اینچ بالای خاک خشک شود. هر از گاهی آن را هرس کنید تا شکل خود را حفظ کنید.

برگ انجیری

۶- نخل لیندا- علیرغم نامش، این درخت یک نخل واقعی نیست، بلکه یک گیاه آبدار است. برگ های بلند و نازکی دارد که شبیه دم اسبی است و می تواند تا ۱۰ فوت بلند شود. به نور روشن و غیرمستقیم نیاز دارد و باید کم آبیاری شود تا بین دو آبیاری خاک خشک شود.

لیندا

۷- پیله‌آی قاشقی – این درخت کوچک دارای برگ های گرد و سکه ای شکل است و گفته می شود که باعث خوش شانسی و رفاه می شود. نیاز به نور روشن و غیرمستقیم دارد و باید زمانی آبیاری شود که اینچ بالای خاک خشک شود. با گرفتن قلمه و کاشت در خاک آن را به راحتی تکثیر کنید.

پیله آ

۸- کاج مطبق – این درخت مخروطی دارای شاخه های نرم و پر است و می تواند تا ۱۰ فوت رشد کند. نیاز به نور روشن و غیرمستقیم دارد و باید زمانی آبیاری شود که اینچ بالای خاک خشک شود. از مه پاش و لقاح گاه به گاه سود می برد.

کاج مطبق

۹- دراسنا – این درخت انواع مختلفی دارد که همگی دارای برگهای بلند و باریک در سایه های سبز، زرد یا قرمز هستند. نیاز به نور روشن و غیرمستقیم دارد و باید زمانی آبیاری شود که اینچ بالای خاک خشک شود. هرس منظم می تواند به حفظ شکل آن کمک کند.

دراسنا

۱۰- شفلرا – این درخت دارای برگ های بلند و نازکی است که شبیه پره های چتر است. نیاز به نور روشن و غیرمستقیم دارد و باید زمانی آبیاری شود که اینچ بالای خاک خشک شود. هرس منظم می تواند به حفظ شکل آن کمک کند.

شفلرا

۱۱- فیکوس – این درخت دارای برگ های کوچک و براق است و می تواند تا ۱۰ فوت رشد کند. نیاز به نور روشن و غیرمستقیم دارد و باید زمانی آبیاری شود که اینچ بالای خاک خشک شود. از مه پاش و هرس گاه به گاه سود می برد.

فیکوس

۱۲- پوتوس یا پتوس – این درخت انگور مانند دارای برگ های قلبی شکل در سایه های سبز و طلایی است. می‌توان آن را در گلدان پرورش داد یا برای بالا رفتن از یک پرده یا دیوار آموزش داد. نیاز به نور روشن و غیرمستقیم دارد و باید زمانی آبیاری شود که اینچ بالای خاک خشک شود. هرس منظم می تواند به حفظ شکل آن کمک کند.

پتوس

به طور کلی، بیشتر درختان داخلی، نور روشن، غیر مستقیم و خاک مرطوب اما با زهکشی خوب را ترجیح می دهند. از آبیاری بیش از حد خودداری کنید، زیرا این امر می‌تواند منجر به پوسیدگی ریشه شود و از آفاتی مانند کنه‌های عنکبوتی یا شپشک‌های آردآلود مراقبت کنید.

همه این گیاهان مناسب ساخت بونسای هستند.

نویسنده: کاظم دروگریان

بهترین محصولات باغبانی دنیا را از ما خرید کنید

۵
۵,۲۵۰,۰۰۰ تومان
۵
۳,۷۵۰,۰۰۰ تومان
۵
۳,۲۰۰,۰۰۰ تومان
۵
۳,۸۹۰,۰۰۰ تومان
۴.۹
۲,۱۱۰,۰۰۰ تومان

.

2 دیدگاه برای “لیست انواع درختچه آپارتمانی محبوب و پرطرفدار + نحوه نگهداری

 1. یاسمین گفته:

  سلام وقت بخیر تشکر بابت سایت خوبتون. من۳تا عکس از دونوع درختچه آپارتمانیم رو براتون ارسال کردم. با اینکه جای آنها رو تغییر ندادم. و مثل قبل پشت پنجره با نور غیر مستقیم هست و آبیاریشون هم مثل قبله و جزیره هم براشون درست کردم ولی نمیدونم چرا برگهاشون سوخته شده. و داره پیشرفت میکنه.خواهش میکنم بهم بگین چیکار کنم؟ ایا جزیره گلدانی میتونه جای بخور رو بگیره؟ ممنون میشم جوابم رو بدید. خدا خیرتون بده.
  ۲۰۲۳۰۲۲۷_۱۳۱۳۲۲_۳۸qr

  • کارشناس میهن کاکتوس گفته:

   سلام دلایل زیادی برای سوختن برگ های درختچه آپارتمانی شما وجود دارد. در اینجا چند دلیل احتمالی آورده شده:

   قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید: نور مستقیم بیش از حد خورشید می تواند باعث سوختن برگ های گیاه شود. اگر درختچه آپارتمان شما در نزدیکی پنجره ای قرار می گیرد که در طول روز به مدت طولانی نور خورشید را دریافت می کند، می تواند دلیل سوختن برگ ها باشد.

   کمبود آب: اگر گیاه آب کافی دریافت نکند، برگ های آن خشک شده و در نهایت می سوزد. مطمئن شوید که درختچه آپارتمان خود را به طور منظم آبیاری می کنید و خاک آن خشک نیست.

   سوختگی کود: استفاده بیش از حد از کودها یا استفاده نادرست از آنها می تواند منجر به سوختن برگ ها شود. دستورالعمل های روی بسته بندی کود را دنبال کنید و از کود دهی بیش از حد گیاه خودداری کنید.

   آلودگی به آفات: برخی آفات مانند کنه عنکبوتی و تریپس می توانند باعث سوختن برگ های گیاه شوند. گیاه را برای علائم آفاتی مانند تار یا حشرات ریز بررسی کنید.

   برای درمان برگهای سوزان در درختچه آپارتمانی خود می توانید مراحل زیر را انجام دهید:

   گیاه را از نور مستقیم خورشید دور کنید یا آن را به محلی که نور خورشید با شدت کمتری دریافت می کند منتقل کنید.

   گیاه را به طور منظم آبیاری کنید و مطمئن شوید که خاک مرطوب است اما غرقاب نیست.

   کوددهی گیاه را برای مدتی کاهش دهید یا متوقف کنید.

   گیاه را از نظر علائم آلودگی به آفت بررسی کنید و با استفاده از یک آفت کش مناسب یا صابون حشره کش مناسب آن را درمان کنید.

   اگر سوزش برگ ها شدید باشد، ممکن است لازم باشد قسمت های آسیب دیده گیاه را هرس کنید تا رشد جدید ایجاد شود.

دیدگاه‌ها بسته شده است.