بهترین گیاهان برای کاهش آلودگی هوا در خانه

بهترین گیاهان برای کاهش آلودگی هوا در خانه

بهترین گیاهان برای کاهش آلودگی هوا در خانه : این روزها کمتر کسی است که با آلودگی هوا و تغییرات محیط زیست درگیر نباشد. بیرون از منزل و در خیابان‌های شهر شاید کار زیادی نتوان برای آلودگی انجام داد ولی حداقل در داخل محیط خانه اگر بتوانیم شرایطی فراهم کرد که هوای سالمی داشته باشیم می‌تواند به سلامت ما کمک کند. گروه میهن کاکتوس تنها یک فروشنده نیست و در حال انجام پروژه‌هایی با کمک اداره محیط زیست برای نجات گیاهان و همچنین آزمایش بر روی گیاهان مختلف می‌باشد که نتایج تمام این تحقیقات به مرور برای مطالعه شما عزیزان به لیست مقالات سایت اضافه خواهد شد. بعضی از گیاهان در خانه علاوه بر زیبایی می‌توانند در کاهش آلودگی خانه نیز کمک کننده باشند، همچنین در آسایش بخش کردن خانه نیز می‌توانند مؤثر باشند.  در این مقاله ما به هفت گیاه خانگی زیبا که در افزایش اکسیژن خانه نیز می‌توانند مؤثر باشند می‌پردازیم.

آلوئه ورا:
ژل موجود در آلوئه ورا یکی از بهترین مواد بهداشتی و سلامتی می‌باشد. علاوه بر اینکه در سلامت پوست می‌تواند مفید باشد، این گیاه می‌تواند میزان کیفیت هوا را نیز تشخیص دهد. این گیاه می‌تواند مواد شیمیایی هوا را فیلتر کند و همچنین زمانی که هوا داخل اتاق آلوده شده است می‌تواند با دانه‌های خاکستری روی برگ‌های گیاه این موضوع را نشان دهد.

بهترین گیاهان برای کاهش آلودگی هوا در خانه

گل فیکوس:
انواع واریته های گیاه فیکوس خیلی برای تمیز کردن هوا مناسب است و همچنین رشد و نگهداری آسانی دارد. برتری این گیاه نگهداری آسان و فیلتر کردن از سموم هوا می‌باشد.

گل فیکوس

اسپاتی فیلوم:
گیاه فوق‌العاده زیبای اسپاتی فیلوم بسیار نگهداری راحتی دارد و می‌تواند هوا را تمیز کند، این گیاه در هوای سرد و سایه نیز مقاوم است و می‌تواند سطح سموم هوا را کاهش دهد.

اسپاتی فیلوم

گیاه سانسوریا:
این گیاه نور و آب زیادی احتیاج ندارد و به راحتی می‌توان در گوشه‌ای از خانه آن را نگه داشت. این گیاه کربن دی‌اکسید را جذب کرده و اکسیژن تولید می‌کند ولی بر خلاف بقیه گیاهان این کار را در شب انجام می‌دهد. به همین دلیل این گیاه برای اتاق خواب نیز بسیار مناسب است.

گل سانسوریا

گیاه بامبو:
قدرت پاک کنندگی هوای بامبو نیز در لیست بهترین گیاهان پاک کننده هوای ناسا وجود دارد. این گیاه به صورت خاص می‌تواند بنزن را از هوا پاک کند. این گیاه به آبیاری خوب نیاز دارد.

گیاه بامبو

گل فیلودندرون:
فیلودندرون به شکل قلب یکی از محبوب‌ترین گیاهان خانگی است، به دلیل رشد و نگهداری آسان این گیاه. این گیاه هم در تمیز کردن هوا بسیار خوب عمل کرده و نگه داری آسانی دارد.

فیلودندرون

کاکتوس:
مقالات زیادی در مورد جذب امواج مخرب در محیط توسط کاکتوس‌ها وجود دارد که هنوز به طور علمی به اثبات نرسیده ولی درهرصورت وجود کاکتوس‌ها در اطراف می‌تواند باعث کاهش آلودگی و ایجاد نشاط در اطراف ما بشود.

منبع: میهن کاکتوس

مقالات مشابه

مطالب مرتبط
20 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
مشاهده همه پیام‌ها