معرفی کاکتوس استت سونیا کورین

معرفی کاکتوس استت سونیا کورین

معرفی کاکتوس استت سونیا کورین: کاکتوس استت سونیا کورین با نام علمی stetsonia coryne بومی مناطق بیابانی آرژانتین می‌باشد که در ارتفاع ۲۰۰ تا ۱۰۰۰ متری از سطح دریا، استوانه‌ای و منشعب که ۳ الی ۱۰ متر ارتفاع و ۵ تا ۸ متر پهنا، سطحی چوب پنبه‌ای و پوشیده از کرک و تنه‌ای بسیار محکم دارد. چنانچه این کاکتوس در زمین و فضای باز کاشته شود رشد زیادی دارد. علت نام‌گذاری کاکتوس استت سونیا به نام خلال دندان وجود تیغه‌های بزرگ و بسیار محکم سیاه و سفید هستند. این تیغه‌ها در مناطق بومی به عنوان خلال دندان استفاده می‌شوند. شکل دفرمه کاکتوس استت سونیا با نام stetsonia coryne forma cristata بسیار زیبا و گران‌قیمت می‌باشد که معمولاً به ارتفاع سه متر می‌رسد.

شرایط نگهداری:

 

آبیاری:
همانند اکثر کاکتوس‌ها در فصل رشد باید به طور مرتب صورت گیرد و در فاصله بین دو آبیاری باید کاملاً خشک شود در فصل زمستان گیاه به خواب می‌رود و باید کاملاً خشک نگه داشته شود. البته در این فصل بسته به شرایط محیط و خاک گلدان معمولاً هر یک ماه یکبار آبیاری می‌شود. از اوایل بهار که گیاه شروع به رشد می‌کند و در طول تابستان که رشد گیاه افزایش می‌یابد آبیاری باید به تدریج افزایش پیدا کند. توجه داشته باشید زهکشی باید خیلی خوب باشد.

 

نور:
نیاز به آفتاب کامل دارد و در اوج گرمای تابستان بهتر است از نور غیر مستقیم برای رشد گیاه استفاده کرد تا از آفتاب سوختگی جلوگیری شود نور کافی باعث می‌شود تیغه‌ها محکم‌تر، قوی‌تر و بلندتر باشند. استت سونیا برای رشد حداکثری در فصول گرم به نور سایه روشن (مثل آب زیر سایه درخت یا پشت پنجره) مناسب است.

 

تکثیر:
از طریق کاشت بذر و قلمه گرفتن صورت می‌گیرد در فصل تابستان اقدام به قلمه گیری کنید لازم است بدانید قلمه باید خشک نگه داشته شود تا ریشه بزند و تکثیر از طریق بذر نیز همانند اکثر گونه‌های کاکتوس در سطح پیت ماس خاک ترکیب ماسه، خاک باغچه و کمپوست مناسب می‌باشد.

 

دما:
تا چهار درجه زیر صفر تحمل و مقاومت دارد اما برای رشد حداکثری بهتر است در دمای مناسب نگهداری شود.

 

کود دهی:
در طول تابستان مصرف کود رقیق شده مخصوص کاکتوس هر دو هفته یک بار بهترین نتیجه را خواهد داد.

 

گلدهی:
گل‌های این کاکتوس بزرگ و به رنگ صورتی یا سفید می‌باشند.گل‌ها در بخش رأسی به صورت جانبی رشد می‌کند. این گل‌ها شبانه باز شده و تا اواسط صبح باز می‌ماند که یک تا سه روز دوام دارد. گرده افشانی در طبیعت و توسط خفاش‌ها انجام می‌شود. گیاهان بالغ و در فصل بهار و تابستان صورت می‌گیرد.

برای خرید بذر کاکتوس استت سونیا کورین اینجا کلیک کنید.

معرفی کاکتوس استت سونیا کورین
.

نویسنده: محدثه مفتاحی
منبع: میهن کاکتوس

مقالات مشابه

مطالب مرتبط
2 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
مشاهده همه پیام‌ها