معرفی آستروفیتوم کاپری کورن

معرفی آستروفیتوم کاپری کورن

معرفی آستروفیتوم کاپری کورن: عشق و علاقه به گل و گیاه در بسیاری از افراد و در همه جای دنیا وجود دارد. امروزه که بسیاری از افراد زندگی آپارتمانی را انتخاب کرده‌اند، به دلیل نداشتن شرایط مناسب نمی‌توانند هر نوع گیاهی را نگهداری کنند. فضای آپارتمان‌ها شرایط مساعد برای گیاهان را فراهم نمی‌کند. آستروفیتوم کاپری کورن ها از جمله گیاهانی هستند که می‌توان در این شرایط پرورش داد، البته نگهداری از این کاکتوس‌ها نیز نیازمند نکات خاصی هستند. با ما همراه باشید تا در این مقاله به معرفی و شرایط نگهداری آستروفیتوم کاپری کورن بپردازیم.

 

آستروفیتوم کاپری کورن با نام علمی Astrophytum capricorne از خانواده کاکتاسه ها که علی رغم ظاهری خشن بسیار زیبا بوده و بومی مناطق مرکزی و شمال مکزیک بوده و تا ارتفاع ۲۳۰۰ متری از سطح زمین نیز گسترش دارد. ظاهری ستاره‌ای شکل با خارهای درهم که با افزایش سن  قطورتر و بلندتر می‌شوند. سطح آن پوشیده از کرک‌های سفید رنگ که در نگاه اول احساس می‌کنید تیغه دار با پوشش خزه‌ای است. در طبیعت و شرایط عادی تا ارتفاع ۵۰ سانتی متری و قطری حدود ۲۰ سانتی متر رشد می‌کند. آرئول ها روی پره‌های کاکتوس‌ها قرار دارند و هر ارئول ۵ تا ۸ خار که طول آن‌ها به ۵ الی ۱۲ سانتیمتر خواهد رسید. خارهای آستروفیتوم کاپری کورن خاکستری روشن تا قهوه‌ای تیره می‌باشد که همگی مواج رو به بالا هستند.

 

شرایط نگهداری آستروفیتوم کاپری کورن:

 

شرایط آبیاری:
آبیاری در فصول رشد باید به طور منظم انجام گیرد به این صورت که در فاصله بین دو آبیاری خاک کاملاً خشک شود در فصل خواب (زمستان) کاکتوس آبیاری را به حداقل برسانید این امر سبب جلوگیری از پوسیدگی ریشه خواهد شد.

 

خاک مناسب:
خاک آستروفیتوم باید دارای زهکشی مناسبی باشد تا هنگام آبیاری آب اضافی از گلدان خارج شود می‌توانید از مخلوط شن وکمپوست استفاده کنید البته می‌توانید از خاک آماده و مخصوص کاکتوسها نیز استفاده کنید.

 

نور:
آستروفیتوم ها به نور فیلتر شده نیاز دارند پنجره‌های رو به آفتاب گزینه مناسبی برای رشد کافی می‌باشد. به طور کلی نور ایده آل آستروفیتوم ها نوری غیرمستقیم است.

 

کوددهی:
فصل بهار و تابستان می‌توانید به منظور تقویت آستروفیتوم ها از کودهای مخصوص کاکتوس استفاده نمایید که دارای فرمول خاصی برای این کاکتوس بوده و عناصر مغذی و ویتامین‌ها و دیگر نیازهای کاکتوس را یکجا داشته باشد استفاده نمایید.

 

گل دهی:
معمولاً به رنگ زرد با مرکزیت قرمز و در فصل بهار و تابستان نمایان می‌شوند. اندازه حدود ۷ تا ۹ سانتیمتر دارند که بسیار زیبا و چشم نواز هستند.

 

دما:
دمای ۱۰ الی ۲۰ سانتی متر نیاز دارند اما این گیاه مقاوم تا منفی ۷ درجه سانتی‌گراد نیز تحمل می‌کند.

 

تکثیر:
از طریق بذر قابل تکثیر است. برای خرید بذر  آستروفیتوم کاپری کورن اینجا کلیک کنید. برای آموزش کاشت بذر کاکتوس اینجا اینجا کلیک کنید.

معرفی آستروفیتوم کاپری کورن
نویسنده: محدثه
منبع: میهن کاکتوس

مقالات مشابه

مطالب مرتبط
13 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
مشاهده همه پیام‌ها