تعداد علاقه‌مندان به کاکتوس در کدام استان بیشتر است؟

تعداد علاقه‌مندان به کاکتوس در کدام استان بیشتر است؟

تعداد علاقه‌مندان به کاکتوس در کدام استان بیشتر است؟ ایرانیان از قدیم دوست دار و علاقه‌مند به گل و گیاه بوده‌اند، تاریخ پرورش و نگهداری از گیاهان زینتی در ایران شاید به هزاران سال پیش برسد. از زمان دقیق ورود کاکتوس‌ها به ایران اطلاعات دقیقی در دست نیست. در سال‌های گذشته کاکتوس‌ها و ساکولنت ها بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند به طوری که شاید امروزه بیشترین علاقه‌مندان به کاکتوس در خاورمیانه در ایران باشد.

 

به‌طور کلی پراکندگی علاقه‌مندان به کاکتوس در ایران در سراسر کشور می‌باشد. ولی برخی شهرها و استان‌ها دارای تعداد بیشتری علاقه‌مند به کاکتوس و ساکولنت هستند. بسیاری از کلکسیونرهای کاکتوس ایران، در شهر کرج هستند. همچنین کلکسیونرهای بزرگ دیگری در سایر شهرها مانند تهران، تبریز، شیراز، مشهد، اصفهان، کرمان، استان‌های گیلان، مازندران و در بسیاری از شهرهای کشور پراکنده هستند.

 

در این مقاله ده استان ایران که بیشترین علاقه‌مند به کاکتوس را دارند بر طبق داده‌های موجود از سال ۸۹ رتبه بندی شده است. در  این رتبه بندی ممکن است خطاهای  وجود داشته باشد. در آینده آمار تمامی استان‌ها به این لیست اضافه خواهد شد.

 

این آمار بر اساس تعداد علاقه‌مندان تهیه شده است و به تفکیک استان می‌باشد. و طبیعتاً استان‌های پرجمعیت تعداد بیشتری از جمعیت علاقه‌مند به کاکتوس را خواهند داشت.

استان تهران
استان اصفهان
استان البرز
استان فارس
استان آذربایجان شرقی
استان خراسان رضوی
استان مازندران
استان گیلان
استان کرمان
استان زنجان

ادامه آمار به‌زودی آپدیت خواهد شد.

منبع: میهن کاکتوس

مقالات مشابه

مطالب مرتبط
22 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
مشاهده همه پیام‌ها