پاسخ به سؤالات مهم کاکتوسی (بخش اول)

پاسخ به سؤالات مهم کاکتوسی بخش اول

پاسخ به سؤالات مهم کاکتوسی بخش اول : در این سری از مقالات سایت میهن کاکتوس قصد داریم به سؤالات مهمی که برای نگهداری کاکتوس‌ها و ساکولنت پیش می‌آید پاسخ بدهیم. شما می‌توانید سؤالات خود را در زیر این مقالات برای ما بفرستید تا در مقالات بعدی قرار داده شود.

سؤال اول: آیا می‌توانم خاک کاکتوس را در خانه درست کنم؟ یا حتماً باید از ترکیب خاک‌های آماده کاکتوس استفاده شود؟
جواب: بله خیلی راحت می‌توانید خاک گیاهان را خودتان درست کنید. از مزیت‌های تهیه خاک توسط خودتان می‌توان به ارزان بودن و درست بودن ترکیبی که لازم دارید اشاره کرد. برای دریافت فرمول مناسب خاک برای کاکتوس‌ها اینجا کلیک کنید.

سؤال دوم: آیا می‌توان کاکتوس ‌ها و ساکولنت ها را در منزل تکثیر کرد؟ یا حتماً نیاز به گلخانه می‌باشد؟
پاسخ: بله به راحتی می‌توان کاکتوس‌ها را در خانه با روش کاشت بذر کاکتوس، قلمه زدن، پیوند و سایر روش‌ها تکثیر کرد. برای آموزش تکثیر کاکتوس‌ها و ساکولنت ها اینجا کلیک کنید.

سؤال سوم: آبیاری کاکتوس ‌ها به چه صورتی انجام شود؟
پاسخ: کاکتوس‌ها آب را در بافت‌های خودشان نگهداری می‌کنند تا در زمان کم آبی از آن استفاده کنند این به دلیل طبیعت و محل زندگی آنها می‌باشد تا در مقابل کم آبی مقاومت داشته باشند. پس نباید آنها را زیاد آبیاری کرد. در فصل رشد گیاه معمولاً هفته‌ای یک مرتبه آبیاری کافی می‌باشد. البته بستگی به شرایط محیطی و اندازه و نوع کاکتوس دارد. در فاصله بین دو آبیاری حتماً اجازه دهید خاک کاملاً خشک شود. در فصل سرما و زمان خواب، آبیاری را به حداقل برسانید. در زمان خواب کاکتوس‌ها هر ماه یک مرتبه آبیاری کافی می‌باشد.

سؤال چهارم: آیا برای پرورش کاکتوس‌ها به نور هم نیاز است؟
پاسخ: بله نور جز مهم‌ترین مسائل در پرورش کاکتوس‌ها می‌باشد. کاکتوس‌ها برای رشد خوب حداقل روزی به سه الی چهار ساعت نور آفتاب نیاز دارند. اگر نور کافی به کاکتوس‌ها نرسد باعث رشد علفی و در آینده مرگ گیاه خواهد شد. نور شدید و بیش از حد نیز می‌تواند باعث سوختگی و از بین رفتن کاکتوس‌ها شود.

سؤال پنجم: چرا کاکتوس من گل نمی‌دهد؟
پاسخ: برای گلدهی کاکتوس‌ها نیاز به یک سری شرایط هست که باید فراهم کنید. اولین مورد سن گلدهی کاکتوس می‌باشد، ممکن است کاکتوس‌ها در سن ۲ تا ۶۰ سالگی به گلدهی بنشیند. از شرایط محیطی مهم می‌توان به خواب زمستانی، خاک مناسب، نور کافی می‌باشد. برای مطالعه مقاله کامل شرایط گلدهی کاکتوس‌ها اینجا کلیک کنید.

پاسخ به سؤالات مهم کاکتوسی (بخش اول)
پاسخ به سؤالات مهم کاکتوسی (بخش دوم)
پاسخ به سؤالات مهم کاکتوسی (بخش سوم)
پاسخ به سؤالات مهم کاکتوسی (بخش چهارم)
پاسخ به سؤالات مهم کاکتوسی (بخش پنجم)
پاسخ به سؤالات مهم کاکتوسی (بخش ششم)
پاسخ به سؤالات مهم کاکتوسی (بخش هفتم)

منبع: میهن کاکتوس

مقالات مشابه

مطالب مرتبط
389 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
مشاهده همه پیام‌ها