راهنمای خرید بونسای

با چه قیمتی بونسای را می‌توان خرید؟
راهنمای خرید بونسای : قیمت درختان بونسای متفاوت است و هرچقدر درخت مدت بیشتری از پرورش آن در گلدان گذشته باشد گران‌تر و ارزش بیشتری دارد در کشورهای اروپایی و امریکا از ۲۰ دلار به بالا است و در کشور ما حداقل پرداختی برای یک درختچه که هنوز تا بن سای شدن و تبدیل به یک کار هنری بشود راه طولانی در پیش دارد از بیست هزار تومان شروع می‌شود وبه چندین میلیون می‌رسد. درختان بن سای شده وارداتی که به شکل قاچاق وارد می‌شوند قیمت‌های چندین میلیونی دارند و در سایت‌ها و گلفروشی ها می‌توان دید در چین درختان نارون را طی ۴-۵ سال پرورش داده و به شکل قاچاق وارد کشور می‌شود و دیگر از این درختان بن سای شده که قاچاق و غیر قانونی وارد کشور می‌شود، گونه‌های مختلف فیکوس است که بعضی شبه بونسای باقیمت ارزان بفروش می‌رسد و بعضی بن سای هستند که چندین میلیون به فروش می‌رسد عموماً در اکثر کشورهای جهان واردات درخت برای حفظ نبات کشورشان ممنوع ویا با شرایط بسیار سختی اجازه واردات می‌دهند و کشور ما هم واردات درخت طبق قانون ممنوع است، گران‌ترین گونه‌های درختان بنسای شده خانواده مخروطیان (کاج، سرو) هستند و در مرحله دوم درختان خزان پذیر ودر آخر گونه‌های مختلف خانواده فیکوس قرار دارد در پست‌های تصویر نگاهی به درختان بونسای شده در کشورمان و کشور های دیگر می‌اندازیم .

 

انتخاب بونسای:
اولین مورد در انتخاب بونسای بستگی به محل نگهداری شما دارد و گیاهی انتخاب کنید که با محل نگهداری که در نظر گرفته ای سازگاری داشته باشد. به طور کامل تنه و برگ های گیاه را بررسی کنید که بیماری و آفتی نداشته باشد و ریشه سالمی داشته باشد سعی کنید گیاهی انتخاب کنید که رنگ برگ های طبیعی داشته باشد و در حال رشد باشد از فروشنده اسم و نحوه نگهداری آن را بپرسید و برای حمایت از تولید داخلی سعی کنید بونسایی که در داخل کشور پرورش داده شه است را انتخاب کنید مگر اینکه نمونه داخلی آن وجود نداشته باشد .

پرورش بونسای نه تنها لذت روح بخش برای پرورش دهنده دارد و طراحی یک اثر هنری می‌کند بلکه می‌تواند منافع اقتصادی بسیاری داشته باشد.

بونسای فروشی
نمونه بونسای فروشی درسایت امریکایی
بن سای کاج سیاه ژاپنی
ارزش بن سای ۱۴۵۰ دلار امریکا است با توجه به قیمت‌ها این نمونه در کشور امریکا با توجه به در آمد مردم زیاد هم گران نیست.

نمونه قیمت بونسای

نمونه قیمت بونسای در سایت‌های فروش
بونسای درخت جونی پروس
سن ۲۵ سال
سبک سه تنه
فرم و سبک درخت bunjin
عرضه شده در سایت برای فروش قیمت ۱۱۷۵ دلار امریکا است.
عکس بونسای

ارزش یک بونسای در سایت‌های فروش بن سای امریکا
بونسای درخت گیلاس وحشی
Chokecherry (Prunus virginana)
عرضه شده برای فروش به قیمت ۷۰۰ دلار در امریکا است.

نمونه بونسای فروشی درسایت های امریکایی فیکوس رتوزا که دربین درختان بن سای شده از لحاظ قیمت بسیار ارزان هستند که این درخت به قیمت ۱۲۵۰ دلار امریکا قیمت دارد

نمونه بونسای فروشی درسایت های امریکایی
فیکوس رتوزا که دربین درختان بن سای شده از لحاظ قیمت بسیار ارزان هستند
که این درخت به قیمت ۱۲۵۰ دلار امریکا قیمت دارد.

راهنمای خرید بونسای

قیمت یک درخت بن سای چقدر می‌باشد؟

درختان بونسای یک اثر هنری زنده است و دارای ارزش بسیار می‌باشد بهای یک درخت به سالهای ماندگاری آن در گلدان است و بسیاری از بن سای ها قدیمی که چند نسل از آنها نگهداری کرده‌اند در ژاپن می‌توان دید که عمری چند صد ساله دارند این درختان قدیمی کلکسیونی در موزه‌های ملی نگهداری می‌شوند بسیار گران هستند، تعیین قیمت آنها کار غیرممکن است ولی گاهی وقت‌ها خانواده‌ای که چندین نسل از این درختان نگهداری کرده‌اند آنها را بفروش می‌رساند درخت کاج قدیمی که اخیراً ۱/۳ میلیون دلار بفروش رفت این درختان جدا از ارزش خود گلدان‌های ژاپنی و چینی عتیقه دارند که باارزش هستند وبر قیمت بن سای افزوده می‌شود.

 

قیمت بونسای
درخت بونسای کاج قدیمی در کنوانسیون بین المللی بن سای در تاکاماتسو،ژاپن به قیمت ۱/۳میلیون دلار فروخته شد که در راس اخبار سیما ملی ژاپن شد.

ارزش یک درخت بونسای بر چه اساسی است؟

نکته بسیار مهم که قیمت یک درخت بن سای را بالا می‌برد سن آن درخت است و مدت زمانی که از آن نگهداری شده است، بن سای یک آثار هنری است و زیبایی این اثر به تنه آن است که به مرور ایام و گذشت سال‌ها از طوقه به بالا نازک می‌شود و هرچه بیشتر تنه درخت مخروطی شده باشد
مشخص است که سال‌های بسیاری از نگهداری درخت گذشته و در مجموع به ارزش آن افزوده می‌شود و در مرحله بعد رعایت اصولی تکنیک و ترکیب درست سبک در درخت بن سای است که منظره زیباشناسی اثر در هر بیننده اثر باقی بگذارد.

 

خرید بونسای
بو نسای زیبای سرو که برای فروش عرضه شده به ارزش ۹۰۰۰۰دلار وخود درخت گویا آن است که چرا چنین قیمتی دارد تنه مکعب آن بینظیر است.

فروش بنسای

بن سای کاج ۴۰۰ساله که شش نسل در خانواده yamaki باصبروشکیبایی نگهداری شده واز بمب اتمی درسال ۱۹۴۵ جان سالم به دربرد وبعد ها به موزه بن سای واشنگتن اهدا شد وفروشی نیست وارزش آن غیر قابل محاسبه است

منبع : کانال بونسال گلکاری

انتشار:میهن کاکتوس

مقالات مشابه

مطالب مرتبط
29 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
مشاهده همه پیام‌ها