پایه هیلو سرئوس خوب یا بد؟

پایه هیلو سرئوس خوب یا بد؟: سلام امروز میخواهم درمورد پیوند دادن روی پایه هیلو سرئوس صحبت کنم، وقتی از پایه هیلو سرئوس صحبت می کنیم سریع یاد ژمینو های رنگارنگ بسیار زیبایی می‌افتم که بر روی این پایه هاپیوند می‌شوند. اما شاید هیلئو سرئوس خاطره بد خراب شدن ژمینو رنگی را برای شما تداعی کند پس همین جا دست نگه دارید و یه سر به مقاله ژمینو میهانوچی رنگی بزنید و اول علت خرابی ژمینو های خود رو پیدا کنید. (برای مطالعه اینجا کلیک کنید).

حالا که فهمیدید علت خرابی کاکتوس‌ها پیوند شده بر روی پایه هیلئو سرئوس از جایی دیگر بوده است میرویم سراغ مزایای پیوند بر روی این پایه، هیلو سرئوس رشد بسیار بالایی نسبت به پایه‌هایی مانند نقره‌ای و میرتلو و تریکو دارد و پس از پیوند دادن بر روی این پایه تمام رشد بالای پایه به پیوندک منتقل می‌شود.

بر روی پایه هیلو سرئوس می‌توان از بذر کاکتوس تا کاکتوس بالغ را پیوند داد و از مزایای رشد زیاد این پایه بهره‌مند شد.

فرو پیوند شده بر روی پایه هیلو سرئوس
فرو پیوند شده بر روی پایه هیلو سرئوس

 

اوبلمانیا ابلق روی پایه هیلو سرئوس
اوبلمانیا ابلق روی پایه هیلو سرئوس

در مورد پایه هیلئو سرئوس اول باید مشکلات این پایه را مد نظر بگیرید که شاید تنها مشکل آن عدم تحمل گرما و خشکی هوا است که باید به آن دقت کرد ولی در بعضی موارد مشکلات دیگری هم به وجود می‌آید، مثلاً ؛ در صورت قارچ گرفتی پایه خیلی سریع به پیوندک هم منتقل میشود و اینکه کاکتوس‌های سایز بسیار بزرگ را نمیشود روی آن پیوند داد و اینکه معمولاً مشکلی که تازه کارها در هنگام پیوند با آن رو به رو می‌شوند خم شدن پایه در هنگام بستن کش در زمان پیوند است که اکیداً توصیه می‌کنم از چسب نواری استفاده کنید.

بعد این عیوب کوچکی که پایه هیلو سرئوس دارد دیگر چیزی به‌جز سود ندارد.

پیوند بسیار آسان
رشد سریع پیوند
پاجوش‌دهی زیاد پیوندک
خم نشدن پایه زیر پیوندک‌های بزرگ
تکثیر بسیار آسان
قیمت پایین پایه هیلئو سرئوس
تحمل رطوبت بالا

تن جوش دهی سریع ژمینو پیوند شده روی هیلو سرئوس
تن جوش دهی سریع ژمینو پیوند شده روی هیلو سرئوس

 

ژمینو های رنگارنگ پیوندی روی هیلو سرئوس
ژمینو های رنگارنگ پیوندی روی هیلو سرئوس

 

پیوند بسیار زیبا تریکو ابلق
پیوند بسیار زیبا تریکو ابلق

یک نکته دیگر هم در مورد پایه هیلئو سرئوس این است که پایه هیلئو سرئوس بهترین انتخاب برای پیوندها مجانب است. و به‌راحتی می‌توان تعداد بسیار زیادی کاکتوس مختلف را به صورت مجانب بر روی آن پیوند داد و پایه هیلو سرئوس می‌تواند تمام آن‌ها رشد داده و شکل بسیار زیبا به خود بگیرد.

تعداد زیادی پیوند ژمینو به صورت مجانب

نکته: اگر در شرایط نگهداری پایه هیلئو سرئوس مشکل دارید از آن جایی که کاکتوس‌ها می‌توانند به مرور زمان به شرایط محیطی عادت کنند پیشنهاد می‌کنم اقدام به کاشت بذر پایه هیلو سرئوس بکنید و به مرور زمان کاکتوس به شرایط محیطی شما عادت خواهد کرد.

کاشت بذر هیلو سرئوس

نویسنده: hamid-ma99
منبع: میهن کاکتوس

مقالات مشابه

مطالب مرتبط
27 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
مشاهده همه پیام‌ها