پاسخ به سؤالات مهم کاکتوسی (بخش هفتم)

پاسخ به سؤالات مهم کاکتوسی

پاسخ به سؤالات مهم کاکتوسی (بخش هفتم) : نگهداری از کاکتوس‌ها و ساکولنت ها کار آسانی است. کاکتوس‌ها گیاهان کم توقعی هستند. مقداری نور و آب با خاک مناسب برای نگهداری آنها کافی است. ولی با شناخت نوع نیازهای کاکتوس‌هایمان همچنین توجه به آفت‌ها و مشکلات آنها باعث خواهد شد گیاهان شاداب‌تر و زیباتری داشته باشیم و از نگهداری آنها لذت ببریم.

سؤال: دلیل ریزش برگ‌های اچوریا چیست؟
پاسخ: ریزش برگ‌های قسمت پایینی خیلی از ساکولنت ها مانند اچوریاها، آئونیوم، نخل ماداگاسکار و بسیاری از آنها امری طبیعی است و جای نگرانی نیست. ولی اگر این ریزش همراه با سیاه شدن یا شل شدن گیاه باشد می‌تواند نشانه بیماری باشد بخصوص بیماری‌های قارچی که باید درمان شود.

سؤال: آیا درسته که به لیتوپس ها در تابستان باید آب کمتری بدهیم؟
پاسخ: بله لیتوپس یا کاکتوس سنگی جز گیاهانی است که در فصل گرما به خواب می‌رود و آبیاری زیاد می‌تواند باعث پوسیدگی ریشه و در نهایت خراب شدن آن شود. زمان رشد این گیاه در فصل بهار و بخصوص پاییز با خنک شدن هوا می‌باشد.

سؤال: حشرات ریز سفیدی در خاک کاکتوس‌هایم هست مشکل چیست؟
پاسخ: حشرات ریز کرم مانند بسیار ریزی که در خاک کاکتوس‌ها وساکولنت ها مشاهده می‌شود بخصوص در بسترهای کشت پیت ماس در واقع لاروهای مگس سیاه می‌باشد که می‌توانند با تغذیه از ریشه به گیاه آسیب برسانند. برای از بین بردن از سموم حشره کش مانند دیازینون استفاده کنید. برای مطالعه مقاله کامل مقابله با مگس سیاه اینجا کلیک کنید.

سؤال: همه کاکتوس‌ها برای تشکیل کپسول بذر نیاز به گرده افشانی دارند؟
پاسخ: تقریباً نود درصد کاکتوس‌ها برای تشکیل بذر نیاز به گرده افشانی دارند ولی بعضی گونه‌ها مانند اکثر مامیلاریاها یا ملوها برای تشکیل بذر نیازی به گرده افشانی ندارند.

سؤال: از چند روزگی می‌توان جوانه‌های کاکتوس را بر روی پرسکیا پیوند زد؟
پاسخ: زمان پیوند زدن جوانه‌های کاکتوس بر روی پایه پرسکیا بستگی به نوع و شرایط دارد خیلی از جوانه‌ها را از هفته‌های اول می‌توان بر روی پرسکیا پیوند زد. ولی برای اکثر گونه‌ها بعد از یک ماهگی زمان مناسب‌تری می‌باشد.

پاسخ به سؤالات مهم کاکتوسی (بخش اول)
پاسخ به سؤالات مهم کاکتوسی (بخش دوم)
پاسخ به سؤالات مهم کاکتوسی (بخش سوم)
پاسخ به سؤالات مهم کاکتوسی (بخش چهارم)
پاسخ به سؤالات مهم کاکتوسی (بخش پنجم)
پاسخ به سؤالات مهم کاکتوسی (بخش ششم)
پاسخ به سؤالات مهم کاکتوسی (بخش هفتم)

منبع: میهن کاکتوس

مقالات مشابه

مطالب مرتبط
30 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
مشاهده همه پیام‌ها